Nowy HTC One (M8) to bardzo ciekawy model smartfona z Androidem. Nie tylko ładnie wygląda i jest wykończony aluminium (właściwie to obudowa to aż 90% tego metalu), ale ma również kilka ciekawych funkcji w oprogramowaniu. Uproszczone sterowanie gestami jest jednym z tych fajniejszych dodatków. Przykładowo zbliżenie słuchawki do ucha automatycznie odbierze połączenie. Takich skrótowych gestów jest więcej i mają nam ułatwić i przyspieszyć obsługę telefonu. Częścią tej funkcjonalności zwanej Motion Launch jest też dodatkowa obudowa Dot View.

Jest to rodzaj obudowy do smartfona, ale na ekran, w całości go przysłaniając. Oszczędzi to energię, a i będzie fajnie wyglądało, gdyż panel ten przypomina macierz z diodami, na których pojawiają się świecące symbole w formie powiadomień dla użytkownika. Dot View rozszerzy jeszcze bardziej wspomniany wyżej zestaw gestów. Panel będzie reagował na “tapnięcia” palcami, np. do sprawdzania notyfikacji bez potrzeby aktywacji ekranu głównego. Na powierzchni tego “wyświetlacza” pojawią się dane na temat godziny, ale i ikony informujące o powiadomieniach (mailach, SMSach, połączeniach, notyfikacjach pogodowych). Wyglądają do tego całkiem nowocześnie. Dziurki po prostu przepuszczą część światła z wyświetlacza nadając efekt przypominający diody LED.

To wszystko w ciekawym retro stylu, przyciągającym wzrok. Najbardziej skorzysta na tym akumulatorek smartfona. Nie będziemy się musieli też martwić o zarysowania wyświetlacza. Dot View wyceniono na niecałe 50 dolarów. Być może kiedyś panel otrzyma także możliwość wsparcia developerów third party i zostanie wykorzystana jeszcze w jakiś ciekawy sposób. Przystawkę można już zamawiać wraz z telefonem i jest na razie dostępna w szarawym odcieniu. HTC przygotowało też inne warianty kolorystyczne: niebieski, zielony, pomarańczowy i bordowy. Bardzo podobne obudowy pokazało jakiś czas temu LG w wersji Quick View dla LG Vu 3, czy MagicFlip od Alcatel.

źródło: HTC