Elegancko zaprojektowany smartwatch, do tego z ostrym wyświetlaczem i odpowiednio dobranej tarczy – może imitować klasyczny wariant. Na rynku jest sporo inteligentnych gadżetów, którym blisko do pomylenia z tradycyjnym czasomierzem. Z zewnątrz praktycznie nie do rozpoznania, ale często zdradza je wirtualny “cyferblacik”. Widać brak trójwymiarowości, cieni i innych oznak realności. I to można obejść, a pokazuje to tarczka Ellipse 3D Watch Face.

ellipse

Trafiłem w sklepiku dla zegarków Android Wear na jedną z lepszych imitacji prawdziwej tarczy naręcznego zegarka. Projekt wykorzystuje do współpracy wbudowany akcelerometr, a wszystko po to, by naśladować odbicia światła, które bardzo często towarzyszą prawdziwym cyferblatom. Wirtualna powierzchnia bardziej przypomni prawdziwą, a takiego efektu oczekujemy. Owszem, jest mnóstwo bardzo szczegółowych propozycji dla smartwatchy, ale brakuje efektów, które dosyć łatwo wprowadzić.

Jakoś nie widać za wiele takich prac dla smart zegarków, więc tym bardziej warto zainteresować się i chociaż zobaczyć efekt na własnym nadgarstku. Animacja wprowadza dynamiczne oświetlenia, a nawet cienie pod wskazówkami, co nadaje głębi i stylu. Tarczka jest prosta, ale minimalistyczny design to większa czytelność. Grupa Orbit – autorzy rozwiązania – posiadają jeszcze inne tarczki w tej technologii. Inną wartą uwagi jest Absolute 3D Watch Face. Obie mają bardzo podobny układ, a różnią się detalami. Tarczki nie są darmowe, ale kosztują tylko kilka złotych.