W pełni bezprzewodowe słuchawki są dziś tak popularne i powszechne, że mają nawet swoje segmenty. Część z modeli celuje w graczy i oferuje im możliwie niskie opóźnienie w synchronizacji dźwięku z obrazem, bo tego wymaga dynamiczna rozgrywka. Swój nowy i pierwszy za razem wariant TWS (True Wireless Stereo) proponuje znana w gamingowym dziale marka HyperX. Nowe Cloud Mix Buds wyróżnią się dodatkowym kanałem 2.4GHz, który praktyczni zlikwiduje lagi.

HyperX Cloud Mix Buds z 2.4GHz

HyperX Cloud Mix Buds gamingowe słuchawki TWSKilka przykładów typowo gamingowych TWS załączyłem pod wpisem, ale hardcore’owi gracze potrzebują czegoś więcej. HyperX Cloud Mix Buds chce im to zaoferować. Oczywiście obok Bluetooth, nie zamiast, więc słuchawki będą spoko zarówno do grania, jak i do słuchania muzyki. Z racji przeznaczenia wszystko się będzie jednak koncentrować na graniu.

Bluetooth 5.2 da klasyczną łączność, natomiast radio z 2.4 GHz będzie wymagało dongle’a. Malutki modulik podłączymy do portu USB-C. Ma to być w miarę uniwersalne rozwiązanie, ale już widzę, że nie wszystkie urządzenia będą kompatybilne. Sądzę, że HyperX myślał głównie o użytkownikach przenośnych konsolek, m.in. Steam Deck, czy Nintendo Switch. Z telefonami z iOS oraz Androidem przyda się pewnie aplikacja. W przypadku tego pierwszego raczej wyłącznie Bluetooth.

Co z konsolami stacjonarnymi? To już nie mój dział, ale wiem, że Xboxy mają swój własny protokół bezprzewodowej łączności, więc nie liczyłbym tu na współpracę. Z PS4 i PS5 wszystko powinno śmigać.

HyperX Cloud Mix Buds – specyfikacje

Teraz zerknę w pozostałe specyfikacje. Są ciekawe, choć bez aktywnej redukcji szumów. W HyperX Cloud Mix Buds podkreśliłbym tryb DTS Headphone:X. Działa on jedynie z systemami Windows 10 i 11, gdzie można doinstalować soft DTS.

  • 12 mm przetworniki audio (z pasywnymi wkładkami)
  • wsparcie przestrzennego 7.1 (wirtualnie) w DTS
  • adapter USB-C ma przycisk do wyciszania mikrofonów
  • sterowanie gestami i kontrola EQ w aplikacji mobilnej
  • 33h łącznego czasu pracy (21h w trybie niskiego lagu i 10h w A2DP)
  • łączność: Bluetooth 5.2 i 2.4GHz (przez adapter)
  • adapter USB-C do USB-A (przyda się w zadokowanym Nintendo Switchu)
  • aplikacja Ngenuity dla 7.1, ustawień EQ i gestów kontroli
  • cena HyperX Cloud Mix Buds: niecałe 160€