Xiaomi aktualizuje swoją gamingową serię smartfonów średnio raz na pół roku. Przyszedł czas na poprawioną czwartą generację. Black Shark 4 imponował głównie ekranem 144Hz i opcją 16 GB RAM (ale nie tylko). „S” w odmianie Pro zyska wydajniejszy chipset. Najnowszego, podkręconego Snapdragona 888+. Na razie ten duet Androidów do grania przeznaczono głównie na rynek chiński, ale z czasem powinien pojawić się szerzej (w Polsce oficjalnie tej linii nie ma).

Xiaomi Black Shark 4s

Xiaomi BlackShark 4s pro gamingowy smartfonNowe smartfony do gier od Xiaomi różnią się od poprzedników, ale w różnym stopniu. Podstawowe 4s to głównie zmiany stylistyczne oraz specjalna edycja Gundam. Nie za bardzo widzę poprawki we wnętrzu urządzenia. Na pewno nakładka Joy UI jest nowsza, bo ma numerek 12.9, ale bazuje na MIUI 12.5 (zwykła czwórka też ma do niego dostęp).

Nie będę rozpisywał całej specyfikacji, bo wystarczy odwiedzić mój poprzedni artykuł, ale tutaj szybko podkreślę najlepsze z cech Black Sharków. Na pewno jest to ultra płynny panel AMOLED z odświeżaniem 144Hz oraz próbkowaniem 720Hz (opóźnienie reakcji dotyku ledwie do 8.3 ms). Do tego pamięć UFS 3.1 i SSD w RAID. Te same są też baterie z ultra szybkim ładowaniem 120W (ładowarka w pudełku).

Xiaomi Black Shark 4s Pro

Więcej poprawek, choć też nie jakoś dużo, jest w modelu Pro. Większość parametrów pokrywa się zresztą z podstawową jednostką. Telefon zyskał na mocy obliczeniowej. Wiadome było, że Black Shark zastosuje podkręconego do 3 GHz Snapdragona 888+. Procesor ten zresztą powstał głównie pod gamingowe jednostki. Myślę, że ulepszono tu też chłodzenie, bo podrasowany chip potrzebuje lepszego zbijania temperatury. Stąd kilkanaście czujników temperatury i smart rozpraszanie ciepła (ciecz jako chłodziwo). Xiaomi dodało też zieloną diodę LED (neonowy) – głównie do powiadomień i trybu „nie przeszkadzać”. To tematyczny bajer.

Ceny Black Sharków 4s startują od 2699 juanów (ok. 1650 zł bez podatków i ceł), a Black Shark 4s Pro od 4799 juanów (prawie 3000 zł). Różnice między telefonami są w konfiguracjach pamięci. Podstawowy „S” to 8/128 lub 12/128 lub 256 GB, a Pro – 12/256 i 16/512 GB. Nic nie wspomniano o wirtualnym RAM, ale pewnie też się pojawi.

źródło: xiaomi (weibo)