Gorące tematy
Ciasteczka powinny być smaczne. Nie wszystkie są, ale dopiero po "poczęstunku", będę wiedział, którymi ugościć moich czytelników.
Gamingowy smartfon Lenovo Legion Phone Duel 2
Android

Gamingowy smartfon Lenovo Legion Phone Duel 2 

Lenovo przedstawiło kolejną generację gamingowego smartfona z serii Legion. To przystosowany do gry telefon z kilkoma nietypowymi rozwiązaniami. Legion Phone Duel 2 (tudzież Legion Phone Pro 2) ma bardzo czuły wyświetlacz, odpowiednie odświeżanie obrazu, wbudowaną wentylację, ramkę z “przyciskami”, topowego Snapdragona 888 i ma być bezpośrednim rywalem dla serii ASUS ROG Phone 5 oraz Nubii RedMagic 6.

Legion Phone Duel 2 z wentylatorem

Segment smartfonów do grania można podzielić na jednostki, które starają się dać odpowiednią moc i kilka ulepszeń dla okazjonalnych graczy oraz na sprzęt dla hardcore’owców. Wyspecjalizowany pod kątem gamingu, tj. z bardzo konkretnymi funkcjami oraz dodatkowymi modułami. Tak opakowany Android ma wręcz przypominać przenośną konsolę. Lenovo stworzyło model w tym drugim wydaniu. Legion Phone Duel 2 dysponuje naprawdę przekonującymi rozwiązaniami.

Zacznę od chłodzenia, bo IMO ten element zainteresuje najbardziej. W końcu chcemy odpalać na takim smartfonie mocne tytuły i bawić się możliwie długo na odpowiednich osiągach. Na wydajność wpływ ma temperatur. W Legionie drugiej generacji połączono pasywne i aktywne zbijanie temperatury. W przypadku tego drugiego mamy podwójny wiatraczek w centralnej części telefonu. W horyzontalnym układzie nie będzie to przeszkadzało, a właśnie tak najczęściej trzymamy telefon podczas grania. Tył nie będzie nam też grzał palców, a i one nie wytworzą podobnego efektu w drugą stronę.

Lenovo Legion Phone Duel 2

Moduł dość mocno wystaje, ale nie wydaje się, by przeszkadzał. Procesor jest usytuowany centralnie, więc wszystko zaprojektowano z głową. Pasywne systemy bazują na grafitowych warstwach i komorach odprowadzających ciepło. Wentylacja aktywna posiada dodatkowo kilka “tuneli”, by chłodzić wnętrze precyzyjniej. Lenovo zapewnia, że Snapdragon 888 podziała na maksymalnych obrotach dłużej niż w normalnych smartfonach. Wydajność wzrośnie nawet o 30%

Legion Phone Duel 2 z selfie 44 mpx

Dość nietypowo ułożone są też aparaty fotograficzne. Zmieszczono je w tej wystającej części, gdzie po prostu było na nie więcej miejsca. Są tylko dwa sensory, ale te najważniejsze. Główny ma 64 megapiksele, a ultra szeroki kąt – 16 mpx.

Ważniejszy wydaje się być frontowy aparat. Nie zajmuje ani kawałka obszaru ekranu, bo wyskakuje w formie pop-upu. Tak samo, jak poprzednio. Tylko teraz sensor ma większą rozdzielczość. Aparat selfie ma 44 megapiksele (miał 20 mpx), więc streamerzy powinni być zadowoleni. Z tyłu obok aparatu ą jeszcze charakterystyczne diody LED, która mają nadać smartfonowi gamingowego charakteru. Ich kolory też chyba można sobie konfigurować.

gamingowy smartfon Lenovo Legion Phone Duel 2

Lenovo Legion Phone Duel 2 z 720Hz

Czas ocenić ekran w Lenovo Legion Phone Duel 2. Jest adekwatny do potrzeb. Panel AMOLED jest ogromny. Ma prawie 7 cali przekątnej (konkretnie 6.92 cala) i rozdzielczość Full HD+. Ma 144 Hz odświeżanie (jak poprzednio) i aż 720 Hz reakcji na dotyk (domyślam się, że dla jednego palca, a multitouch ma niższy). Generalnie odbiór treści będzie płynny, a lagi związane z kontrolą minimalne.

Oczywiście nie zabraknie też wsparcia dla HDR10+, więc gry oddadzą efektowne wrażenia. To też dość ważne, bo przeciwnika widocznego w wyraźniejszy sposób (m.in. w ciemnych kadrach) zlokalizujemy szybciej. Da nam to przewagę nad oponentami grającymi na zwykłych (gorszych) urządzeniach.

Legion Phone Duel 2 ma 8 “przycisków”

Współczesne smartfony do grania zaczynają wykorzystywać wygodniejszą kontrolę, ale nie tylko przy pomocy zewnętrznych gamepadów. Niektórzy producenci proponują już “przyciski” zintegrowane z obudową. Lenovo zastosowało połączenie różnych technologii, dając zestaw aż ośmiu “triggerów”. Cztery z nich są ultradźwiękowe (spusty). Na dwa znaleziono miejsce na tyle telefonu. Dwa są też typowo ekranowe. Wszystkie w układzie dostosowanym do poziomego układu. To najwygodniejsze ułożenie smartfona w dłoniach.

Cały komplet jest gotowy do spersonalizowanego programowania, by dopasować poszczególne reakcje pod potrzeby użytkownika. Customizacji można poddać dotknięcia, mocniejsze przytrzymania, a nawet przesunięcia palcami. Producent przekazał, że jest ponad 200 konfiguracji. Będzie to możliwe przez specjalne funkcje nakładki Legion OS (ZUI 12.5) dla Androida 11.

Legion Phone Duel 2 z ładowaniem 90W

Nie zapomniano też, by Legion się szybko ładował. W Legion Phone Duel 2 zastosowano podwójne ogniwo o łącznej pojemności 5500 mAh. Są też dwa porty USB-C, więc łączna moc ładowania wychodzi 90W. Uda się uzupełnić baterię w pół godziny, choć od 0 do 82% w 17 minut (ekwiwalent 120W), natomiast resztę nieco wolniej, bo w 13 minut. Ładować telefon można też w trakcie gry, bo porty są po obu stronach.

Dostępne będę dwie konfiguracji pamięci. Jedna z nich będzie posiadała więcej pamięci operacyjnej i masowej (co ważne, bo nie ma slotu na karty pamięci) oraz stację dokującą. Z ważnych wad wymieniłbym brak portu słuchawkowego 3.5 mm. Z kolei z zalet dopisałbym jeszcze modem 5G z sub-6GHz i mmWave oraz motorki wibracyjne do haptyki. Jest też podwójny głośniczek z Dolby Atmos. Podobno wybrane regiony otrzymają możliwość zakupu wariantu z 18GB RAM.

  • Lenovo Legion Phone Duel 2 (12 GB LPDDR5 /256 GB z UFS 3.1) – 799€
  • Lenovo Legion Phone Duel 2 (16 GB LPDDR5 /512 GB z UFS 3.1) + stacja dokująca – 999€

źródło: lenovo

Dodaj komentarz

Required fields are marked *

Copyright © 2021 smartniej.pl by Michał Sitnik. Supported by Jakub.