Telewizory z systemem Android TV nie są jeszcze zbyt popularne, ale mają swój potencjał. Platforma Google daje sporo możliwości i jest alternatywą dla wtyków na HDMI (tych jest z Androidem całkiem sporo). Kwestia wyboru: czy wolimy zintegrowany system z telewizorem, czy jednak zewnętrzną przystawkę do TV. Mówiło się, że Apple TV planuje połączyć funkcje z inteligentnym domem, a jest to logiczny krok w powiązaniu wyposażenia mieszkania. Android TV wyprzedził Apple, a to dzięki współpracy z Logitech – firmą, która w dziale smart home jest obecne od dłuższego czasu.

Logitech Android TV

Trzeba też przyznać, że system Revue od Logitech był pierwszym urządzeniem dla Google TV (jeszcze przed Android TV) i teraz powróci jako aplikacja dla nowszego systemu dla telewizorów. Ważna będzie tutaj kompatybilność z pilotami Harmony, które umożliwiały sterowanie domem przez klasyczny pilot (podczerwień + sieci bezprzewodowe). Teraz pewnym ułatwieniem ma być możliwość kontroli domowych urządzeń przez specjalnie zaprojektowaną aplikację na telewizor z Android TV.

Potrzebny będzie zestaw Harmony Hub i Android TV oraz instalacja dodatkowej aplikacji na TV. Uzyskamy specjalny panel i w razie potrzeby uruchomimy posiadane w domu elementy smart domu: oświetlenie, żaluje, termostat, głośniki itd. Wszystko oczywiście zależy od dysponowanego smart wyposażenia. Rozwiązanie Logitecha zastąpi inne huby, które są w takiej instalacji wymagane (żeby móc połączyć więcej urządzeń dla domu w jedną sieć). Logitech Hub jest takim pomostem i nowa aplikacja na Android TV ma po prostu zwiększyć jego ofertę.

Logitech Android TV app

Projekt jest na razie w fazie beta, ale można go już testować. Programik jest też podobno kompatybilny z przystawkami Nexus TV, które działa na tym samym telewizyjnym Androidzie. Nexus TV jest o tyle ciekawszy, że ma format dodatku do telewizora i jest bardziej popularny. Łącznie, sterowanie domem przez Harmony może objąć wtedy smart pilot, aplikację na smartfon i ekran TV (zwykły pilot). Dodajmy do tego klawiatury i myszki do telewizorów i mamy bogatą ofertę akcesoriów pod TV, czyli działania wprost z kanapy.

źródło: Logitech via engadget.com