Na rynku znajdziecie kilka wartościowych odtwarzaczy muzycznych do odsłuchu muzyki w wyższej jakości. Sony wciąż oferuje w tym segmencie swoje Walkmany. Nie dublują funkcji dostępnych w smartfonach, bo to urządzenia z Hi-Res Audio dla audiofilów. Chińska marka HiSense przygotowała swój model tego typu. Wyróżnia się e-papierowym wyświetlaczem. To prawdopodobnie pierwszy taki gadżet na świecie.

HiSense TOUCH z E INK Carta HD

HiSense TOUCH
foto: liliputing

Przenośne odtwarzacze dysponują dziś sporymi ekranikami, na których możemy przeglądać bibliotekę muzyczną plików w “cięższych” formatach. HiSense uważa, że to zbędny bajer i wystarczy monochromatyczny E-Ink. Producent oferuje już smartfony z Androidem z takimi panelami, więc wykorzystał technologię w kolejnej propozycji. W HiSense TOUCH również znajdziemy Androida i to tego aktualnego (11. generację).

Ekran odtwarzacza ma przekątną 5.84 cala. To dotykowy E INK Carta HD o wysokim kontraście i odpowiedniej czytelności w mocnym słońcu (charakterystyczne przewagi nad innymi panelami). Zapewne uda się na tym gadżecie poczytać też e-booki. Zdziwiłbym się, gdyby było inaczej. W końcu system Google ma wszelkie możliwości, by TOUCH był wielozadaniowy. Statyczny wyświetlacz ogranicza pewne funkcje, ale do odtwarzacza, książek itp. jest wystarczający. Na pewno wytrzyma na jednym ładowaniu zdecydowanie dłużej od konkurentów bazujących na kolorowych ekranach. Jeśli to jest główna potrzeba to taki sprzęt będzie akurat.

HiSense TOUCH – specyfikacje

Nie zamęczam konkretami. Fanom muzyki wyższej jakości wylistuję specyfikacje poniżej (najważniejsze parametry HiSense TOUCH):

 • ekran: 5.84 cala E INK Carta HD (1440 x 720 z 287 PPI), 2048 jasności i 36 poziomów temperatury kolorów (to bardziej pod elektroniczne książki), czujnik światła z automatyką dopasowania jasności i filtry niebieskiego światła
 • wbudowany DAC (konwerter sygnału z cyfrowego na analogowy)
 • wsparcie dla 32-bit/384 kHz
 • chipy HiFi ES9038+ES9603
 • procesor: ośmiordzeniowy Qualcomm (11 nm z 1.8 GHz) i grafiką Adreno 610
 • pamięć: 4 GB RAM i 128 GB na dane (aplikacje i muzykę)
 • łączność: WIFI, Bluetooth 5.1 (ale HIFI audio bez wsparcia po Bluetooth z powodu kodeków)
 • port słuchawkowy 3.5 mm
 • bateria: 3500 mAh (ładowane przez USB-C)
 • Android 11 ze specjalną nakładką Touch OS
 • cena: 1599 juanów (ok. 250$)

Czy to wystarczająco dobry odtwarzacz muzyki hi-res? Przynajmniej w tej cenie? Tego typu urządzenia nie należą do tanich. Zwykle jednak audiofile inwestują w odpowiednie słuchawki (też drogie), więc to do nich należy kierować pytanie: kupilibyście HiSense TOUCH o takich parametrach? Czy są wystarczające? Czego zabrakło? Oczywiście o brak kamerki, czy usług GSM nie pytam.

źródło: liliputing