Od międzynarodowej premiery serii Honor Magic trzeciej generacji minęło jedynie pół roku, ale chiński producent już przygotował ich następców. Honor Magic 4 i 4 Pro zadebiutowały na targach Mobile World Congress 2022 w Barcelonie, więc do sprzedaży powinien trafić niebawem. Na jakich rynkach i w jakiej cenie? Czym w ogóle dysponują flagowce z Androidem? Szybki przegląd i porównanie modeli poniżej.

Honor Magic 4 Pro

Honor Magic 4 Pro z bezprzewodowym 100W

W tym roku seria Magic ma dwóch przedstawicieli. Nie będzie odmiany z plusem w nazwie. Łączyć je będzie ten sam procesor (najnowszy Snapdragon 8 Gen 1) i główny zestaw aparatów fotograficznych. W pozostałych aspektach są mniejsze lub większe różnice, więc warto podkreślić.

Największą różnicą między Honor Magic 4 a Honor Magic 4 Pro jest szybkość ładowania baterii. Ten drugi ma znacznie lepsze parametry. Akumulator będzie w nim można ładować z mocą 100W i to zarówno przewodowo, jak i bezprzewodowo. W opcji wireless to chyba w tej chwili rekordowy wynik. Nie przypominam sobie telefonu z Qi w 100W. Honor SuperCharge prezentuje się efektownie. W podstawowym wariancie jest tylko ładowanie przez port USB-C i słabsze, bo z 66W (wciąż dużo!).

Trzeba pamiętać, że do wykorzystania pełnego potencjału 100W potrzebna będzie specjalna, spora stacja dokująca z SuperCharge. Honor podaje, że baterię 4600 mAh przewodowo podładujemy do pełna w pół godziny, natomiast po 15-minutowej sesji w trybie bezprzewodowym uzupełnimy 60% jej pojemności.

Honor Magic 4 – fotografia

Honor Magic 4 Pro cameraJak przystało na topowy smartfon, w Honor Magic 4 można liczyć na odpowiedniej jakości moduł fotograficzny. Oba telefony mają charakterystyczny, okrągły i duży obszar przeznaczony na sensory, ale o nieco innych właściwościach. Nazwano go “Eye of Muse”. W centrum Pro znalazło się miejsce dla peryskopowego teleobiektywu w rozdzielczości 64 megapikseli (normalny ma 8 mega). Da nawet 100-krotne zbliżenie cyfrowe, ale tylko 3.5x optycznie, czyli bezstratnie. Poniżej najważniejsze możliwości poszczególnych sensorów:

 • 50 mpx z f/1.8 (sensor 1/1.56″) z pełnym PDAF i laserowym AF
 • 50 mpx z f/2.2 (ultra szeroki kąt 122˚)
 • 64 mpx z f/3.5 (peryskopowe tele z 3.5x zbliżeniem optycznym i 100x cyfrowym), z PDAF, OIS
 • dToF 3D (laserowy czujnik głębi)
 • Flicker Sensor (czujnik stroboskopowy)

W Honor Magic 4 teleobiektyw ma może mniejszą rozdzielczość, ale o lepsze efekty bezstratnego zbliżenia (5x). Cyfrowo jest oczywiście słabiej z uwagi na mniej milionów pikseli (50x zoom cyfrowy). Wśród ważnych elementów mobilnej fotografii ma być kilka software’owych dopieszczeń, m.in. algorytmy AI Color i technologią Ultra Fusion Photography. Z kolei filmy nagramy w trybie Movie Master z IMAX Enhanced 10bit 4K w 60fps. Moc obliczeniowa pozwoli na wykonywanie wysokiej jakości zdjęć w trakcie nagrywania video. Na razie to czyste dane. Zobaczymy jak to wyjdzie w testach i rankingach.

Model Honor Magic 4 Pro lepiej wygląda też na froncie. Tutaj obok 12-megapikselowego sensora (ultra wide 100˚) jest jeszcze czujnik głębi ToF. Posłuży też do biometrycznej ochrony Androida.

Honor Magic 4 – specyfikacje

Wyświetlacze obu Magiców czwartej generacji są  podobne. W obu przypadkach widać boczne zakrzywienia, ale z inną lokalizacją selfie. Mają aż 6.81 cala, czyli urosły względem poprzednika (miał 6.67 cala). Honor jest dumny z paneli. OLEDy mają wysoką rozdzielczość, odświeżanie i wysokie PWM (pulsacyjne świecenie odciążające zmęczenie wzroku). Resztę ważniejszych specyfikacji zawarłem w poniższej liście:

 • ekran: 6.81 cala OLED LTPO (1224 x 2664), 120Hz, 1920Hz (PWM), 1000 nitów szczytowej jasności, miliard kolorów i HDR10+
 • czytnik palca zintegrowany z wyświetlaczem
 • chip: Snapdragon 8 Gen 1 z Adreno 730 (GPU) z akceleracją Turbo X
 • 8 GB RAM i 256 GB na dane
 • audio: głośniki stereo, brak portu 3.5 mm
 • łączność: Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2, NFC, modem 5G
 • bateria: 4600 mAh z SuperCharge 100W (przewodowo i bezprzewodowo), Magic4 z 4800 mAh (66W, ale tylko przewodowo)
 • szczelność: zgodna z certyfikacją IP68 (Magic 4 Pro), IP54 (Magic 4)
 • system: Android 12 z nakładką Magic UI 6.0 (z usługami Google w wersji międzynardowej)
 • cena Honor Magic 4: od 899€, Magic 4 Pro: od 1099€

źródło