Przez 2019 rok i część 2020 nie było słychać o smartfonach HTC. Z prostego powodu, tajwańska marka odpuściła temat. Ostatnio powraca z nowymi Androidami. 4 miesiące temu producent przedstawił modele HTC U20 5G i HTC Desire 20 Pro. Najnowszą propozycją będzie HTC Desire 20+ ze Snapdragonem 720G. Czy pozwoli on na faktyczne włączenie się do walki o klientów?

HTC Desire 20+

HTC Desire 20+ z tylko HD+

HTC nie jest liczącą się marką w segmencie smartfonów. Świadczy o tym skromny plan wydawniczy. Rywale, zwłaszcza azjatyccy, biją się o klienta na ostro, tj. często odświeżanymi jednostkami. Nowy Desire 20+ będzie kolejnym średniopółkowcem o optymalnych parametrach, czerech aparatach i rozsądnie dobranym chipem. Telefon pod niektórymi względami będzie lepszy od wspomnianej wyżej wersji Desire 20 Pro, np. zastosowanym Snapdragonem 720G.

Ekran 6.5 cala to standardowy IPS LCD z dość marną rozdzielczością 1600 x 720 pikseli, czyli tylko HD+. Aparat selfie też w dość budżetowym stylu jeśli chodzi o wcięcie w ekranie. 16 mega z f/2.0 jest przeciętne. Urządzenie będzie oferowane w tylko jednej konfiguracji z 6 GB RAM i 128 GB na pliki, które rozszerzymy kartami pamięci microSD. Obudowa jest charakterystyczna i nawiązuje do poprzednika swoim paskowatym stylem.

HTC Desire 20+ ma 4 aparaty

Dość ciekawie rozmieszczono aparaty w tylnym module fotograficznym. HTC Desire 20+ ma cztery sensory. Nie znajdziemy tu jednak nic ponad normy. Jest typowy aparat z 48 mpx o lepszej czułości na światło przez połączenie czterech sąsiadujących pikseli (lepsze efekty w trudnych warunkach świetlnych) oraz ultraszerokokątne 5 mega z f/2.2 (115°), kolejne 5 mpx do analizy głębi i 2 mpx z f/2.4 do ujęć makro z bliska. W centralnej części “plecków” jest skaner palca.

Wyróżnikiem (choć już powoli widzę sporo smartfonów z taką baterią) będzie pojemność akumulatora. 5000 mAh to sporo. Będzie wspierane ładowaniem QuickCharge 4.0. Jest też Android 10, chip zbliżeniowy NFC, Bluetooth 5.0 i portu słuchawkowy audio jack 3.5 mm. Premiera Desire 20+ odbyła się oczywiście na Tajwanie, więc pozostałe regiony dopiero czekają na potwierdzenie swojego debiutu. Cena przeliczona na dolary (by łatwiej było porównywać) to niecałe 300 zielonych.

źródło: htc.com