Huawei to ciekawy przypadek. Chińska marka mocno oberwała po amerykańskim banie, ale jej potencjał może przejąć Honor, który wystarczy, że będzie bazował na nowych rozwiązaniach swojego poprzedniego właściciela. W zanadrzu firma ma jeszcze system Harmony OS, więc może działać na dwa fronty. Z Honorem na zachodzie i swoimi modelami w Azji. Dlatego warto przyglądać się oferowanym nowościom. Huawei Nova 8i prezentuje się bardzo solidnie! Został odsłonięty w Malezji.

Huawei Nova 8i

Huawei Nova 8i z Edgeless Display

Huawejowi już od kilku lat nie jest obce projektowanie prawdziwie bezpramkowych konstrukcji. Flagowe jednostki otrzymywały ekrany zajmujące praktycznie cały front smartfona. Powoli te technologie pojawiają się w tańszych wariantach. Seria Nova została tu wyposażona w panel “Edgeless Display”. Niemal bez widocznego obramowania (po ok. 1.3 mm). Więcej jest go tylko u dołu, ale efekt całościowy i tak robi wrażenie. Liczę, że wkrótce podobnie będą wyglądały wybrane Honory.

Pozwoliło to na uzyskanie ratio 94.7% (ekranu do całego przodu). To bardzo dobry wynik, zwłaszcza, że otworek na selfie jest naprawdę spory i zabiera część tych procentów. W nim zmieszczono sensor 16 megapikseli. Musi tam być coś jeszcze, bo po co tak rozciągać otwór? Ramka wąska, więc może i część czujników wylądowała w tym module. Na jedno wychodzi.

Huawei Nova 8i – dużo szóstek

Telefon otrzymał sporo funkcji, w których dominuje cyfra sześć. Ekran ma aż 6.67 cala, sensor główny 64 megapiksele, chip jest w wersji Snapdragon 662, a ładowanie jest bardzo szybkie, bo z maksymalną mocą aż 66W. Zestaw fotograficzny też niezły i ładnie z tyłu obsadzony. W okrągłym module. Tylko podwójny LED lekko tu nie pasuje stylistycznie.

Jak zwykle trzeba dopisać, że w Androidzie zabraknie usług Google, czyli popularnych serwisów amerykańskiego giganta. Te trafią jednak do Honorów, a pewnie wkrótce zobaczymy jakiegoś odpowiednika dla Nova 8i.

Huawei Nova 8i

Huawei Nova 8i – specyfikacje

Huawei Nova 8i to już piąty członek rodziny w tej generacji. Wcześniej producent wprowadził na poszczególne rynki modele: Nova 8 5G, Nova 8 Pro 5G, Nova 8 Pro 4G, i Nova 8 SE. Część parametrów 8i będzie nawiązywać do starszych braci, ale też innych konstrukcji, np. Mate 30 w wersji Pro, ale bez zakrzywień ekranu. Dostępna będzie tylko jedna konfiguracja. Z braków zauważalna jest nieobecność modemu 5G. Podam zbiorczo wszystkie najważniejsze dane:

 • ekran: 6.67 cala LCD (Full HD+ 2376 x 1080) typu “Edgeless Display”
 • chip: Qualcomm Snapdragon 662 z Adreno 610
 • 8 GB RAM
 • 128 GB na dane (chyba bez slotu na karty pamięci)
 • 4 aparaty: 64 mpx + 8 mpx (tele 120 stopni) + 2 mpx (makro) + 2 mpx (głębia)
 • selfie: 16 mega
 • czytnik palca z boku urządzenia
 • audio: jest port słuchawkowy 3.5 mm
 • łączność: WiFi ac, Bluetooth 5.0, brak NFC
 • bateria: 4300 mAh z SuperCharge (maks 66 W) przez USB-C
 • Android 10 z nakładką EMUI 11 (będzie update do Harmony OS)
 • cena: 1299 ringgitów (czyli przeliczając ok. 1200 zł)

źródło: huawei