EDIT: niestety informacja zdementowana przez producenta. Huawei Watch pierwszej generacji nie posiada jednak chipu NFC 🙁

Android Pay na Android Wear będzie jedną z ważniejszych opcji smart zegarków. Wymaga to jednak czasu, ponieważ obecne smartwatche na rynku nie są kompatybilne z platformą mobilnych płatności (mam na myśli garstkę sprzętu dostosowanego do zbliżeniowych transakcji z nadgarstka). Na ten moment tylko kilka marek potwierdziło obecność chipu NFC w kopertach swoich wyrobów. Są one obecne w LG Watch Sport, LG Watch Urbane 2nd Edtion LTE, nadchodzących TAG Heuer Connected Modular 45, Huawei Watchu 2 i Verizon24 (tylko USA). Jest jeszcze Sony SmartWatch 3 z NFC, ale ten nie otrzyma aktualizacji do Android Wear 2.0, które aktywuje Android Pay.

Huawei Watch

Okazuje się, że jest jeszcze jeden wariant z Android Wear, który skrywa chip NFC. Huawei potwierdza, że pierwsza generacja zegarka, tak jak najnowsza, posiada technologie Near Field Communication. Najnowszy update Android Wear 2.0 trafi niebawem na ten gadżet, czyli technicznie będzie w stanie aktywować moduł zbliżeniowy. Huawei i Google już nad tym pracują. Trwają właśnie testy usługi i choć nie zostanie ona wprowadzona zbyt szybko to jest niemal pewne, że zegarkiem Huawei Watch zapłacimy w zbliżeniowych terminalach jeszcze w trzecim kwartale 2017.

To świetne info dla obecnych użytkowników smartwatcha Huawei Watch, którzy nawet nie spodziewali się, że ich nieco starszy (nie znaczy gorszy) produkt będzie potrafił jeszcze więcej. Jeśli takiemu klientowi zależało na zbliżeniowych transakcjach to nie będzie zmuszany do zakupu nowszej generacji. Wciąż uważam, że pierwszy Huawei Watch to jeden z lepszym zegarków z Android Wear, a teraz mam kolejny powód, by nosić taki model na ręce dłużej. Nowi klienci będą mieli też ciekawszy wybór, bo zwykle starsze urządzenia tanieją, gdy zastępują je następcy.

źródło: Ausdroid