Gorące tematy
Ciasteczka powinny być smaczne. Nie wszystkie są, ale dopiero po "poczęstunku", będę wiedział, którymi ugościć moich czytelników.

Artykuł

Jabra Sound+ z MyFit dla Jabra Elite 85t
Android

Jabra Sound+ z MyFit dla Jabra Elite 85t 

Aktywna redukcja szumów w słuchawkach to bardzo fajna sprawa. Odcina nas od świata zewnętrznego i pozwala podnieść jakość dźwięku, a przecież na tym chcemy skupić uwagę. Producenci stosują różne technologie dla lepszej izolacji i chyba najlepszym połączeniem jest wariant z wkładkami do uszu. Wiecie, że źle dobrane wkładki mogą psuć cały efekt, jaki dokanałowe modele próbują uzyskać? Jabra ma ciekawe narzędzie do pilnowania efektów trybu ANC (active noise cancellation). MyFit trafił właśnie do apki dla Elite 85t.

Jabra Elite 85t

Jabra Sound+ z MyFit

Słuchawki Elite 85t to półotwarte (w przeciwieństwie do całkowicie zamkniętych 75t) modele. Oba wyposażono w ANC. W tych starszych aktywowano je chyba wraz z premierą nowszej generacji. Mam nadzieję, że nie wprowadzam w błąd, ale tak na szybko sięgnąłem do pamięci (jeszcze to potem sprawdzę). Dla najnowszych hearables przygotowano właśnie aktualizację aplikacji Jabra Sound+, w której pojawi się wartościowe uzupełnienie. Konfigurator MyFit, dzięki któremu gadżet wykryje “przecieki”, czyli niepoprawnie funkcjonującą redukcję z powodu źle dobranych lub użytych wkładek.

To dość praktyczna funkcja aplikacji, ponieważ możemy nawet nie być świadomi, ile tak naprawdę w trakcie odsłuchu tracimy. ANC to dość wrażliwy system, co zresztą dało się zauważyć przy Galaxy Buds Live (z powodu swojej dziwnej konstrukcji tryb aktywnego wyciszania nie spełniał zbytnio swojej roli). W Jabra nie brakuje wkładek, więc izolacja jest pełniejsza, ale nawet lekko źle obsadzone, np. z powodu źle dobranego rozmiaru, mogą wpływać na odbiór finalnych efektów. Pomoc smartfona ma zatem zoptymalizować ewentualne błędy w doborze wkładek EarGel.

Jabra MyFit – jak działa?

Jabra Sound+Dobra. Wiemy już do czego służy funkcja MyFit w Sound+, ale jak to wszystko działa? Jabra przygotowała konkretne narzędzie. Szkoda, że nie jestem w stanie tego przedstawić na sobie, ale procedura jest dość prosta i na tyle ciekawa, że warto o nie było napisać oddzielny wpis. Doceniam po prostu podejście do tematu pilnowania jakości wyrobu. Zresztą, producentowi to na rękę, ponieważ będzie miał mniej niezadowolonych klientów, a przecież nie zawsze wina leży po stronie elektroniki. Czasem to my niepoprawnie użytkujemy sprzęt.

MyFit jest widoczny w apce jako “test dopasowania”. Wystarczy założyć słuchawki i wykonać próbne odtworzenie specjalnie przygotowanych do tego wielotonowych sygnałów. Wystarczy 6.5 sekundy, by mikrofony skierowane w stronę ucha (te służące normalnie do korekty wyciszenia w trakcie aktywnej pracy) wykryły “wycieki”. Otrzymamy wtedy sygnał, by zmienić wkładkę lub poprawne obsadzenie słuchawek w kanałach. Oczywiście czasem potrzebne będzie pewnie kilkukrotne powtórzenie całego testu. Dla większej efektywności ANC warto. Nowy update dorzuci też zmiany trybów (ANC/HearThrough/wyłączenie redukcji) bezpośrednio przez słuchawkę.

źródło: jabra.pl

Dodaj komentarz

Required fields are marked *

Copyright © 2021 smartniej.pl by Michał Sitnik. Supported by Jakub.