Jest koniec 2020 roku i wygląda na to, że w przyszłym każdy nowy smartfon mid-range będzie wyposażany w modem 5G. Praktycznie wszyscy liczący się na rynku producenci oferują już takowe urządzenia. LG wprowadziło na terenie USA kolejny telefon z szybkim Internetem piątej generacji. Prawdopodobnym jest, że dotrze on też do Europy. Na razie LG K92 5G jest jednostką ekskluzywną u kilku amerykańskich operatorów.

LG K92 5G

LG K92 5G – nietypowy tył

Coraz więcej smartfonów zaczyna bardziej eksperymentować z tylną częścią urządzenia, by lepiej odróżnić się od rywali. W LG K92 jest pod tym względem dość nietypowy. Górna część objęła cztery obiektywy i aż poczwórne diody LED służące do doświetlania kadru. Optycznie powiększa to cały obszar.

Jeśli chodzi o właściwości fotograficzne to prezentują się dość dobrze. Główny aparat ma tu 64 megapiksele i f/1.78. Obiektyw ultra szerokokątny otrzymał 5 mpx i 115 stopni pola widzenia. Dwa pozostałe oczka mą po 2 mega i jeden służy do efektów bokeh, czyli analizy głębi, a drugi do zdjęć z bliska, czyli makro. Zestaw da nam efekty quad pixel, czyli czulszej reakcji na światło (lepsze ujęcia w ciemnych warunkach), możliwości rozmywania tła, szersze obejmowanie kadru i lepszą ostrość małych obiektów. Z kolei selfie znalazło miejsce w otworku na samym środku ekranu. Tu mamy 16 mpx w sporawym polu.

LG K92 5G

LG K92 z FullVision i 5G

Ekran duży, bo aż 6.7 cala. Ma rozdzielczość FHD+. Pod nim pracuje Snapdragon 690 z modemem 5G od Qualcomm (przedstawiono go latem, więc powoli znajduje zastosowanie w tańszych modelach – ostatnio pojawił się w OnePlus N10 5G). Warto dopisać, że modem współpracu tylko z sub-6. Procesorowi towarzyszy 6 GB RAM i 128 GB na dane. Można dorzucić aż 2TB w karcie pamięci.

Co jeszcze? LG K92 posiada głośniczki stereo z 3D Sound Engine i skaner palca na bocznej krawędzi. Bateria 4000 mAh z szybkim ładowaniem Quick Charge 4. Cenowo jest nieźle, ale mówimy o kwotach u operatorów komórkowych. Ci (AT&T, Cricket i US Cellular) oferują telefon w widełkach 359-395$.

źródło: lg.com