Gorące tematy
Ciasteczka powinny być smaczne. Nie wszystkie są, ale dopiero po "poczęstunku", będę wiedział, którymi ugościć moich czytelników.

Artykuł

Michael Kors Access Gen 5E Darci i MKGO
Android

Michael Kors Access Gen 5E Darci i MKGO 

Fossil Group kontynuuje sprzedaż smart zegarków w ramach platformy Wear OS, ale ten ostatni rok, jak i obecny, nie są pod tym względem rewolucyjne. Na targach CES 2021 firma ogłosiła zapowiedzi pierwszych jednostek i nic nie wskazuje na jakieś znaczniejsze kroki w rozwoju wearables. Przynajmniej na razie. Nie wiadomo, jakie plany wobec zegarkowego systemu ma Google, więc póki co, marki należące do Fossila robią co mogą. Michael Kors przedstawia serię Access w wersji Gen 5E.

Michael Kors Access Gen 5E Darci

Michael Kors Access Gen 5E Darci

Właściwie to nie mam żadnych ciekawych informacji odnośnie nowych smartwatchy od Korsa. Owszem, jak zwykle są efektowne stylistyczne i bogate w opcje wykończenia, ale pod względem wnętrza praktycznie nic się nie zmieniło. Literka “E” przy zapisie generacji mówi nawet, że dochodzi do downgrade’u (oznacza konkretnie specyfikacje typu Essential). W zeszłym roku modelom Fossil w tej wersji zniknął z pokładu moduł GPS i pewnie dokładnie tak samo będzie przy okazji kolekcji Access.

Nowa seria w ramach Gen 5E będzie też oferowała mniejsze i smuklejsze koperty (GPS swoje miejsce zajmował), a także mniejsze wyświetlacze. Zegarki dzięki tym wszystkim działaniom będą tańsze (od strony wnętrza), a przy okazji bardziej kobiece, co Michaelowi Korsowi jest na rękę (nomen omen). Średnica koperty to 43 mm, a okrągłego AMOLED – 1.19 cala. Jest tu tylko jeden przycisk boczny, więc nie zaprogramujemy sobie kolejnego do szybkiego skrótu do jakiejś ważnej funkcji Wear OS. Koperty są wykonane ze stali nierdzewnej i wysadzane ozdobnymi kryształkami. Jak zwykle u MK dostępne są bransolety.

Michael Kors Access Gen 5E MKGO

Michael Kors Gen 5E MKGO

Downsizing przejdzie też sportowa odmiana smart zegarka Michael Kors. Model MKGO będzie miał te same parametry, które przed chwilą podałem w ramach serii Darci. Inne będą opcje kolorystyczne i paski. Nadal jednak to elegancko wyglądające smartwatche. Główna różnica to jakość koperty i paska. MKGO mają aluminiowe koperty i silikonowe paski (z wyraźnym oznaczeniem marki). Jest damska wersja w stylu Darci, ale już czarna jest bardziej unisex.

Michael Kors Access Gen 5E Darci i MKGO będą pracować na Snadpragonie Wear 3100 (czyli nie najnowszym 4100). Do tego tylko 512 MB RAM, więc nie wróżę zbyt płynnego działania. Jest tracker fitness z czujnikiem tętna (ale bez wspomnianego już wcześniej modułu GPS), chip NFC dla płatności zbliżeniowych Google Pay, sklepik z aplikacjami i możliwość wykonywania zdalnych połączeń głosowych przez sparowany telefon (głośniczek i mikrofonik są w zegarkach). Ceny MKGO startują od 250$, a Darci od 350$. Premiera w okolicach wiosny. Liczę, że Wear OS się jakoś w 2021 roku odrodzi, ale na razie każde nowe informacje na temat tej platformy mnie przerażają.

źródło: michaelkors.com

Dodaj komentarz

Required fields are marked *

Copyright © 2020 Tabliczni.pl by Michał Sitnik. Supported by Jakub.