Gorące tematy
Ciasteczka powinny być smaczne. Nie wszystkie są, ale dopiero po "poczęstunku", będę wiedział, którymi ugościć moich czytelników.

Artykuł

Motorola Moto G Play, Power i Stylus na 2021
Android

Motorola Moto G Play, Power i Stylus na 2021 

Motorola przygotowała aż cztery nowe modele z rodziny smartfonów Moto G. Wszystko przy okazji wirtualnych targów CES 2021. Androidów o lubianych cechach za rozsądne pieniądze. Cztery nowe jednostki mają różne konfiguracje i różne cechy wyróżniające: modem 5G, pojemną baterię, czy rysik. Do wyboru, do koloru. Oczywiście z opcjami pod indywidualne potrzeby. Stąd aż tak szeroka oferta. Motorola Moto G Play, Power i Stylus wejdą niebawem do sprzedaży.

Motorola Moto G 2021

Napisałem wyżej, że pojawią się cztery modele i tak faktycznie jest, ale na wybranych rynkach. Motorola Moto 5G Ace to Moto G 5G, który już znamy, więc go pomijam. Z kolei Moto G Stylus 2021 to podrasowany wariant z poprzedniego. Pewnie zauważyliście, że znika numeracja obok nazwy serii. Trzeba będzie się przyzwyczaić. Wszystkie powinny otrzymać update do Androida 11.

Moto G Stylus (2021)

Zacznę od Androida z rysikiem. Jest najdroższy z całego kwartetu, no i oczywiście najlepiej wyposażony. Zarówno od strony podzespołów, jak i dodatkowych akcesoriów. Tym najważniejszym jest naturalnie ujęty w nazwie modelu stylus. Cyfrowe piórko jest nowe, zaktualizowano też design urządzenia. Zaktualizowano też podzespoły. Teraz telefon pracuje na Snapdragonie 678. Ma 4 GB RAM i 128 GB na dane. Można ją rozszerzyć kartami pamięci.

Ekran jest spory, ale nieprzypadkowo. Chcemy mieć przecież spory obszar roboczy do mazania rysikiem. 6.8 cala w przekątnej powinno wystarczyć, choć przy mobilnych notatnikach zawsze ma się wrażenie, że ekranu jest za mało. Panel LCD ma tu 2400 x 1080 pikseli. Bateria 4000 mAh jest ładowana z 10W. Zestaw fotograficzny wygląda dość powszechnie. Obok sensora głównego z 48 mpx (z quad pixel) jest 8 mpx (obiektyw o szerokim kącie) oraz standardowe dwa mniejsze czujniki 2 mpx do głębi i makro. Selfie 16 mpx w otworku po lewej stronie. U nas Moto G Stylus (2021) powinien być dostępny pod nazwą Moto G Pro (2021). Przynamniej tak było w zeszłym roku. Cena w USA: 300$

Moto G Power (2021)

Następny w kolejności (licząc według kosztów) jest Moto G Power (2021), czyli smartfon stawiający na pojemniejszy akumulator. Motorola już od lat podkreśla to nazwą Power, co jest bardzo czytelne. 5000 mAh już dziś na nikim nie robi większego wrażenia, bo tą strategią poszło bardzo wielu azjatyckich rywali. Sporo chińskich i koreańskich Androidów ma takie, a czasem i większe ogniwa. Nadal jednak można uznać taki akumulator za wyrazisty. Cieszy fakt, że ładowanie jest w Moto G Power nieco szybsze od tego w wariancie z rysikiem. Zaoferowano moc 15W.

Jak wygląda wnętrze? Nieco słabiej od tego stylusowego. Na pokładzie Snapdragon 662, 3 lub 4 GB RAM i 32 lub 64 GB na dane i aplikacje. Mniej, ale na szczęście jest slot na microSDXC. Wyświetlacz mniejszy, ale nadal spory. 6.6 cala w mniejszej rozdzielczości HD+. Aparat selfie jest w tym samym formacie (otworek), ale ma dwa razy mniej milionów pikseli (konkretnie 8). Z tylnego modułu ubył sensor szerokokątny. Pozostało trio 48+2+2 mpx). Cena w USA: 250$.

Moto G Play (2021)

Najtańszy z całej rodzinki Moto G na 2021 jest model Play. To entry-level nowej linii. Poprzedników można zaliczyć do średniej półki. Moto G Play (2021) to budżetowy Android. Właściwie to taki Moto 9g play, ale po małym downsizingu. Głównie fotograficznym. Ubył jeden z aparatów. Zostały tylko dwa. Dziwnie wygląda zatem moduł z obiektywami. Pozostał kwadratowy, ale nie jest już wewnątrz tak symetryczny. Mamy tu połączenie 13 mega i czujnika głębi 2 mpx oraz diody LED w trzecim “oczku”.

Ekran 6.5 cala ma rozdzielczość HD+ i selfie w centralnym wcięciu. Jest tu budżetowe 5 megapikseli. Procesor też oczywiście słabszy od pozostałych Moto. Snapdragon 460 (Qualcomm przedstawił niedawno następcę z numerkiem 480), 3 GB RAM i 32 GB na dane (z dołożeniem 512 GB przez microSD) to najsłabsza konfiguracja ze wszystkich przedstawionych telefonów. Bateria ma cechy dwóch poprzedników. Z jednego ma pojemność (5000 mAh), z drugiego moc ładowania (10W). Doceniłbym tu obecność portu USB-C. Cena w USA: 169$.

źródło: motorola.com

Dodaj komentarz

Required fields are marked *

Copyright © 2020 Tabliczni.pl by Michał Sitnik. Supported by Jakub.