Dzisiaj na Facebooku otrzymałem powiadomienie o przekształceniu fanpage’a Withings w Nokia Health. Rebranding zapowiadano już na targach Mobile World Congress w Barcelonie, kiedy to oficjalnie potwierdzono, że Nokia przejmuje firmę Withings. Nowa strona pokazuje, że teraz wszystkie wyroby są oznaczane logotypem fińskiego producenta. Moment ten był też dobrą okazją do zaprezentowania dwóch nowych produktów: smart wagi Nokia Body i smart ciśnieniomierza BPM+. Teraz marka zajmie się rozwojem działu health & fitness.

Nokia Body

Zacznijmy od tego, że inteligentna waga Nokia Body to trzeci model z tej sekcji. Będzie tym najtańszym, czyli także najuboższym jeśli chodzi o pomiary. Ma kosztować 60 euro, czyli zdecydowanie najtaniej z rodziny (Body+ kosztuje 99 euro, a Body Cardio aż 180). Mimo, że urządzenie nie jest tak konkretne jak dwa droższe warianty to i tak dostarcza sporo informacji. Nokia Body to waga z WiFi, skupiająca się na pomiarach BMI. Chodzi o szybsze i łatwiejsze zbieranie i przekazywanie danych użytkownikowi (do tego w integracji z platformą Health Mate, czyli innymi odczytami).

Waga Body ma być przede wszystkim przystępna cenowo. System oferuje pomiary aż 8 użytkowników, czyli praktycznie dla całej rodziny. Specyfikacje mają też potwierdzać odpowiednią precyzję ważenia poprzez technologię Position Control (opatentowane detektory). Wyświetlacz na wadze ma wystarczyć, by prezentować trendy. Do motywacji nie jest potrzebne każdorazowe wchodzenie do aplikacji mobilnej. Tutaj chodziło głównie o komfort użytkowania. Statystyki w ciekawszej formie obejrzymy jednak właśnie na smartfonie. Analizy w czasie będą pełniejsze i umożliwią lepsze wyznaczanie sobie celów.

waga Nokia Body

Skoro jest połączenie z apką Health Mate to można informacje korelować z danymi z trackerów aktywności. Pomocne tu będzie logowanie danych o spożywanych posiłkach (kaloriach) przez aplikację MyFitnessPal. Wszystkie te składowe lepiej zobrazują progres, tj. wpływ diety lub treningu na naszą masę ciała. Nokia proponuje też spersonalizowanego trenera, który oceni napływające do aplikacji pomiary i pomoże ustalać osiągnięcia. Jeśli potrzebujemy przy tym dokładniejszych odczytów to musi zastanowić się nad droższymi waga Body+ i Body Cardio, które są w stanie podać informacje również o składzie ciała (% tkanki tłuszczowej, kostnej, wody w ciele itp. – Cardio jeszcze pracę serca).

źródło: Nokia