Wyścig w segmencie gamingowych smartfonów trwa! Ja sam nie jestem do końca pewien, czy w telefonach potrzebne są aż takie technologie, ale producenci rywalizujący w dziale z modelami do grania twierdzą inaczej. ZTE odsłania kolejne informacje na temat Nubii Red Magic 6. Bardzo możliwe, że obok ASUSa ROG Phone’a 5 będzie to jeden z najmocarniejszych smartfonów z Androidem, które kiedykolwiek ujrzały światło dzienne.

Nubia Red Magic 6 Pro

Nubia Red Magic 6 z ekranem 165Hz

Nie chcę już pisać na blogu wszystkiego, co możliwe, o każdym smartfonie na rynku. Będę skupiał się bardziej na komentarzu cech szczególnych. Tych akurat gamingowa Nubia szóstej generacji ma sporo. Ma służyć do piłowania w cięższe dla systemu giery, do tego w terenie, a to wymaga adekwatnych specyfikacji. Parametry przygotowano dla naprawdę hardcore’owych graczy. Zacznę od wyświetlacza. Jeszcze niedawno wrażenie robiły panele 120Hz (wciąż robią, o ile dają takie odświeżanie przy większych rozdzielczościach). Zaczęły się jednak pojawiać też ekrany 144Hz. Nubia daje 165Hz! Czy nasze oczy wychwycą różnicę? A co tam! Ważne, że będzie więcej klatek na sekundę w opisie. Marketing?

To nie wszystko. Trzeba jeszcze podać czas reakcji wyświetlacza na kontakt z palcem. Tutaj też liczby będą efektowne. 500Hz przy dotyku jednym palcem i 360Hz w trybie multi (wielu punktów styku). Interakcja i responsywność ma być możliwie pro. Oczywiście ekran jest w technologii AMOLED, czyli także jakość obrazu (szczególnie kontrast i 10-bitowa paleta barw) powinna być więcej niż zadawalająca.

Nubia Red Magic 6 Pro z 18 GB RAM

Media już określiły Nubię Reg Magic 6 mianem bestii. Potwierdza to zresztą wnętrze. Trudno z nim polemizować, przynajmniej na papierze. Standardowy wariant otrzymał 8-12 GB RAM, co już jest imo wystarczające. W edycji Pro jest 18 GB RAM, czyli najwięcej na rynku (tylko ROG Phone 5 może mieć podobnie). Niektóre laptopy do grania mają mniej pamięci operacyjnej… Czuję, że rzadko kiedy (o ile w ogóle?) wykorzystamy pełnię tego potencjału.

Na aplikacje i gry dano 256 lub 512 GB (Pro) w szybkim UFS 3.1. Na pokładzie topowy Snapdragon 888 i grafika Adreno 660, które schłodzi specjalnie zaprojektowany system wentylacji. Są zarówno komory, rurki miedziane, jak i ruchomy wiatraczek (w Pro rozkręcający się nawet do 20,000 rpm). Nakładka RedMagic OS 4.0 na Androida 11 dorzuci trochę bajerów w kontroli ustawień pod gry, by wykorzystać maksa podczas zabawy (m.in. odłączając zbędne procesy w trakcie samej rozgrywki). Jest tu ponad 100 różnych opymalizacji. Nie zabrakło też szybkie ładowania, by nie tracić czasu na uzupełnianie energii. Nubia Red Magic 6 ma baterię 5050 mAh z 65W (full w 38 min), a Pro – 4500 mAh ze 120W (full w 5 min!).

Liczyłem na WiFi 6E, ale sama szósta generacja też da odpowiednie połączenie. Modem 5G też sobie poradzi przy streamingu. Sądzę też, że wewnątrz telefonu jest specjalne ustawienie anten, byśmy nie ograniczali zasięgu w trakcie trzymania smartfonach w rękach.

Nubia Red Magic 6 – aparaty

Zwykle to właśnie zestawowi fotograficznemu w smarfonach poświęcam najwięcej czasu przy pisaniu komentarza, ale w gamingowcach te są nieco mniej istotne. Teoretycznie przydają się przy grach AR, ale te z kolei nie są obecnie specjalnie rozbudowane, więc i sensory mają mniejsze znaczenie. Google wdroży niebawem wsparcie dwóch aparatów pod framework ARCore, więc może coś się tu zmieni. Szósty Red Magic nie będzie mocno odstawał od innych flagowców w kwestiach mobilnej fotografii. Nie będzie tu jednak topowych efektów (chociaż video w 8K dzięki mocnemu chipowi uda się zarejestrować). Jest trio aparatów:

  • 64 mpx (wide) z f/1.8 i ostrzeniem PDAF
  • 8 mpx (ultra szeroki kąt 120˚) z f/2.0
  • 2 mpx (do makro)
  • + 8 mpx (selfie) z f/2.0

Nubia Red Magic 6 (najlepsze cechy)

I teraz szybkie podsumowanko najlepszych cech Nubii Red Magic 6:

  • ekran z odświeżaniem 165Hz
  • próbkowanie 500Hz dla jednego palca (360Hz w multidotyku)
  • duży AMOLED 6.8 cala
  • Snapdragon 888 + Adreno 660
  • modem 5G i WiFi 6
  • nawet 18 GB RAM (LPPDR5)
  • szybkie ładowanie 65W i 120W (model Pro)
  • specjalne, dopracowane chłodzenie ICE 6.0 Cooling System (wiatraczek, komora parowa i rurki miedziane)
  • fizyczne triggery na boku obudowy smartfona
  • Android 11 z RedMagic OS 4.0 (z optymalizacją systemu pod gry)
  • gamingowe wzornictwo

Jak już niebawem odpowie ASUS ROG Phone 5 (i pewnie Black Shark od Xiaomi)? Mobilni gracze pewnie zacierają rączki. Rynek chyba niekoniecznie. Na koniec jeszcze cennik. Chiński, bo przedsprzedaż już tam ruszyła, a globalna premiera Nubii Red Magic 6 w dalszej części marca. Ceny startują od 3799 junaów (poniżej 600$) za najbardziej podstawowy model 8/128GB. Najbardziej topowa jednostka (18/512 GB) kosztuje 6599 juanów, czyli przekroczy 1000$.

źródło: nubia