Pewnie uważni czytelnicy oraz śledzący rynek smartfonów, zauważyli, że Oppo dość chętnie aktualizuje ofertę swoich mobilnych urządzeń. Portfolio modeli jest na poszczególnych rynkach nieco inne, ale z czasem wybrane modele trafiają na ich większość (czasem pod innymi nazwami). Nowy Oppo K7x 5G działa na chipie Dimensity 720, ma ładowanie 30W i cenę w granicach 1000 zł. Na ten moment tylko w Chinach.

Oppo K7x 5G

Oppo K7x 5G z Dimensity 720

Marka Oppo zaczęła się mocniej promować w naszym kraju. Oferowane są u nas dwie serie: Reno i  A. Oppo K7 do Polski nie trafił (jeszcze?). W Chinach ma on już swoją nową odmianę. K7x 5G też będzie wyposażony w modem 5G, czyli będzie kolejnym niedrogim smartfonem z dostępem do szybkiego internetu. Generalnie specyfikacje świadczą o poprawieniu części parametrów. Przy niektórych postawiono na innych dostawców, jak np. przy procesorze.

W Oppo K7x 5G pracuje MediaTek Dimensity 720, a nie Spradragon. Ośmiordzeniowy chip wykonano w technologii 7 nm. Ma do tego 6 GB LPDDR4X RAM i 128 GB UFS 2.1 na dane. W trybie 5G maksymalna prędkość pobierania wyniesie 2.77 Gbps. Wszystko pracuje na Androidzie 10. Oczywiście z autorską nakładką ColorOS w wersji 7.2. W grze pomoże tryb HyperBoost 3.0.

Oppo K7x 5G – cztery aparaty

Pierwszy K7 miał podłużny moduł fotograficzny. Pionowy układ jest też w “x”, ale z szerszym obszarem dla sensorów. Taka moda. Najwyraźniej ma to znaczenie w postrzeganiu urządzenia przez klientów. Skoro większy, znaczy lepszy. Taka autosugestia. Zestaw fotograficzny jest dość standardowy dla tej klasy urządzeń. Budżetowce z czterema aparatami mają zwykle 48 mega dla tego głównego, ultra wide (tu 8 mpx) i po dwa mniejsze (2 mpx) do głębi i makro. Na przodzie 16 megapikseli w otworku po lewej stronie.

Ekran to IPS z 6.5 cala i rozdzielczością Full HD+. Na uwagę zasługuje niezłe odświeżanie, bo 90 Hz. Szczytowa jasność też niezła (jak na segment) – 600 nitów. Czytnik palca znalazł się na boku, jest portu słuchawkowy audio 3.5 mm, Bluetooth 5.0 i spory akumulator 5000 mAh z naprawdę szybkim ładowaniem 30W z VOOC 4.0. W China cenę Oppo K7x 5G określono na 1499 juanów, ale przeliczając na złotówki i uwzględniając podatki i cła wyjdzie gdzieś z tysiąc złotych.

źródło: oppo.com