Ring Pan-Tilt Mount obrotowy mechanizm do kamerkiInstalacja inteligentnego monitoringu wnętrza nie stanowi dziś żadnego problemu. Każdy z nas może rozmieścić po domu kamerki, które obejmą odpowiednie pola widzenia, by pilnować naszego mienia – m.in. z dostępem do podglądu na ekranie smartfona. Konkurencja w tym segmencie jest coraz ostrzejsza, więc producenci starają się kusić obrotowymi rejestratorami. Ring (należący do Amazona) nie posiada w swojej ofercie takiej kamerki, ale ma pomysł jak to zmienić. Proponuje przystawkę Pan-Tilt Mount.

Ring Pan-Tilt Mount do Stick Up Cam

Możliwość obracania główką kamerki to zawsze jeszcze szerszy zakres obserwacji niż obiektywy ultra-szerokokątne (tzw. rybie oczka). W sprzedaży jest kilka ciekawych propozycji z tej kategorii, więc problemu za zakupem nie będzie. Ring nadrabia tu zaległości/braki ofertowe sprytnym krokiem. Zbudował mechanizm Pan-Tilt Mount do modelu Ring Stick Up Cam, dzięki czemu ta zyskała opcję przesuwania urządzenia w obu osiach.

Stick Up Cam dysponuje wystarczającymi smart możliwościami, a  teraz ma ich więcej. Zdalne sterowanie obrotami pojawi się jako dodatkowy tryb w aplikacji mobilnej na iOS oraz Androida. Kamerkę można instalować na zewnątrz (outdoorowa wytrzymałość), więc sądzę, że i nowy moduł sterujący powinien się tam sprawdzić. To oczywiście przed zakupem warto sprawdzić. EDIT: tak właśnie jest, tylko koszt modelu na zewnątrz jest troszkę droższy.

Pan-Tilt Mount w zakresie 340 i 60 stopni

Oczywistym jest, że Ring Pan-Tilt Mount będzie najbardziej opłacalnym zakupem dla posiadaczy kamerek Stick Up Cam. Moduł został wyceniony na 55$ w odmianie indoor/outdoor i 50$ tylko do użytku domowego (obie z adapterem do podpięcia do sieci). Ile to będzie łącznie z kamerką? Model do wnętrza kosztuje 59$ (lub euro), natomiast ten bardziej uniwersalny – 99$ (lub euro). To sporo, ale znośnie. Są tutaj budżetowi konkurenci, np. Wyze Cam Pan (za 40 dolców).

Na koniec jeszcze najważniejsze – zakresy obracania kamerki. Wokół własnej osi w trybie horyzontalnym będą do 340 stopnie, natomiast wertykalnie – 60 stopni. Przypomnę, że pole widzenia optyki w samym sensorze to 130 stopni. Warto jeszcze zaznaczyć, że przystawka nie jest kompatyilna z batery packami oraz panelami solarnymi od Ring. Nie zadziałają też strefy prywatności, które normalnie ustawiamy w trybie stacjonarnym. Software kłóci się z nimi, więc na ten moment ich nie zaprogramujemy.

źródło: ring