Gorące tematy
Ciasteczka powinny być smaczne. Nie wszystkie są, ale dopiero po "poczęstunku", będę wiedział, którymi ugościć moich czytelników.

Artykuł

Realme GT 5G – pierwszy z dwóch flagowców
Android

Realme GT 5G – pierwszy z dwóch flagowców 

Realme jest kolejnym azjatyckim tygrysem w smartfonowej branży. O ich telefonach piszę na blogu już od kilku lat, ale dopiero w ostatnich kilkunastu miesiącach marka zaczęła mocno przyspieszać. Zdaje się, że jest liderem wzrostów przez 5 kolejnych kwartałów, a w naszym kraju producent planuje zadomowić się na wysokiej pozycji. Może mu się to udać, bo jego urządzenia kuszą naprawdę wybornym stosunkiem możliwości do ceny. Brand nie jest jeszcze zbyt rozpoznawalny, więc oferuje efektowne parametry i niską cenę. Nowy Realme GT 5G ma mieć mocarne specyfikacje.

Realme GT 5G

Realme GT 5G na MWC Shanghai 2021

Dzisiaj zaczęły się targi Mobile World Congress w Szanghaju. Wiele producentów z Azji szykowało premiery właśnie na ten event. Realme GT ma być jedną z gwiazd tej imprezy, ale na tutaj został tylko zapowiedziany. Dopiero 4 marca firma odsłoni więcej szczegółów na jego temat. Część informacji krąży już po sieci, więc na początku przyszłego miesiąca sprawdzimy, czy się potwierdzą. Jedną z cech, która miałaby wyróżniać smartfon to rzekome 160-hertzowe odświeżanie ekranu. Byłby to oczywiście szczytowy wynik, ale rekordowy dla paneli dla telefonów.

W tej chwili nie wiadomo jeszcze jaki to będzie ekran. Słyszałem o AMOLEDzie, ale to już by było chyba za wiele! Czekam z niecierpliwością na oficjalne dane!

Realme GT 5G ze Snapdragonem 888

W 2021 roku Realme planuje wydanie dwóch flagowych jednostek z Androidem. Model “GT” jest tym pierwszym i otrzyma topowy procesor od Qualcom, czyli Snapdragona 888 z modemem 5G i grafiką Adreno 660. Drugi ma działać na MediaTek Dimensity 1200. Nazwa smartfona jest nieprzypadkowa. Kojarzy się z kategorią aut “gran turismo”. Ma zatem łączyć cechy związane z szybkością i adekwatną stylistyką. Będzie kilka opcji wykończenia, w tym te premium. Na pierwszych fotkach widać edycję nawiązującą do kolorów z loga marki. Tył obudowy będzie z żółtej skóry wegańskiej (pinatexu).

Szybkość nie będzie oznaczała wyłącznie wydajności procesora, 5G i ewentualnego odświeżania ekranu, ale pewnie także czasu ładowania baterii. Tutaj również czekam na potwierdzenie plotek, które wskazują na zastosowanie ładowarek o mocy aż 125W. Mogę się też założyć, że i pamięć będzie szybka, tj. w standardzie LPDDR5 i UFS 3.1. W jakich konfiguracjach? Trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Realme GT 5G i odprowadzanie ciepła

Mocny procesor i gamingowe cechy wymusiły przygotowanie lepszego odprowadzania ciepła w mocno upakowanej konstrukcji. Realme przedstawiło nowy mechanizm chłodzenia. Został przygotowany z połączenia miedzi i elementów ze stali nierdzewnej. Stainless Steel CV Cooling System obniży temperaturę we wnętrzu i wydłuży czas pracy na wydajniejszym poziomie pracy chipa.

Na razie brakuje jeszcze wielu informacji na temat Realme GT 5G, m.in. cennika. Pojawi się kilka odmian flagowca, ale każda może przyćmić konkurencję. To strategia marki, więc można się spodziewać ciekawych informacji.

źródło: realme

Dodaj komentarz

Required fields are marked *

Copyright © 2021 smartniej.pl by Michał Sitnik. Supported by Jakub.