Ring należące do Amazona cały czas skupia się głównie na rozwiązaniach smart home w zakresie bezpieczeństwa. Co pewien czas aktualizuje swoje kamerki, także te zewnętrzne. Do takich należy zaliczać smart dzwonki z funkcjami videopołączeń. Służą do porozumiewania się z osobami przed drzwiami, ale większość czasu obserwują sytuację przed wejściem. Nowy Ring Video Doorbell 3 i Video Doorbell 3 Pro wprowadzą nowe funkcje i elementy. Odświeżono też sygnalizatory Ring Chime i Ring Chime Pro.

Ring Video Doorbell 3 Pro smart dzwonek do drzwi

Ring Video Doorbell 3 i Video Doorbell 3 Pro

Modele Ring Video Doorbell 3 i Video Doorbell 3 Pro to inteligentne dzwonki z kamerkami na baterie. To praktycznie ten sam model. Oczywiście edycja Pro będzie dodatkowo rozwinięta, ale trzon funkcji będzie ten sam. Większość opcji będzie zresztą identyczna z tymi z drugiej generacji. Nie da się tu za bardzo wdrażać czegoś nadzwyczaj nowego. Zwykle poprawiane są właściwości wnętrza, m.in. optyka, łączność, czy jakość obrazu. W obu jednostkach znajdziemy poprawione Wi-Fi z 2.4 lu 5GHz, podgląd sytuacji na smartfonie, dwustronną komunikację oraz ustalanie stref czułości dla czujników ruchu. Rejestracja obrazu obejmuje rozdzielczość 1080p i to zarówno w zapisie, jak i streamingu. Nie zabraknie też night vision, czyli lepszej widoczności w nocnych warunkach. Generalnie wszystko, co znamy z tego typu urządzeń.

Dodanie łączności w częstotliwości 5GHz jest wartościowym ulepszeniem (poprzednie generacje bazowały tylko na 2.4GHz), mającym poprawić stopień połączenia. Dwuzakresowe smart moduły są praktyczniejsze, zwłaszcza przy sieciach z mocno zagęszczonymi od elektroniki  platformami. Pytanie, jak użytkowanie 5GHz będzie wpływało na akumulator. Tutaj trzeba poczekać na bezpośrednie testy. Poprawki powinniśmy odczuć w ramach wspomnianych wyżej stref. „Near zones” mają reagować w odległościach od 1.5 do 4.5 metra od czujników (drzwi). Możliwe będzie też wykluczanie zapisu z kamery i nagrywania dźwięku, by poprawić poziom prywatności. Ring uznał, że użytkownicy mogą chcieć korzystać z takowych funkcji, choć nie bardzo mam pomysł na to w jakich momentach. Mówimy o nagrywaniu tego, co dzieje się przed drzwiami, a nie wewnątrz. Może źle zrozumiałem przeznaczenie albo Privacy Zones to po prostu odpowiedź na niedawne problemy Ring z prywatnością użytkowników.

Ring Video Doorbell 3 Pro z Pre-Roll

Oba smart dzwonki wyglądają identycznie. Są dosyć sporawe. Ring Video Doorbell 3 Pro otrzymał coś ekstra, czego w podstawowym modelu nie znajdziemy. W końcu po coś ten dopisek „Pro” jest. Tryb Pre-Roll to przekaz z czterech sekund zanim jeszcze rozpoznany będzie ruch. Nie będziemy zaskoczeni reakcją. Prawdopodobnie będzie to bazowało na algorytmach związanych ze zmianami w obrazie. Podobne rozwiązania były już dostępne w segmencie kamerek, ale w przewodowych odmianach. Tutaj mówimy o dzwonkach zasilanych bateryjnie. Ceny nowych Ring Video Doorbell 3 i 3 Pro to odpowiednio 200 i 230 dolarów lub euro. W sprzedaży wciąż będzie też model drugiej generacji, którego cena spadła do 170$.

Na koniec dodam jeszcze krótkie info o odświeżonych Ring Chime i Ring Chime Pro. Oba modele kosztują tyle samo co wcześniejsze wersje (30 i 50$). Przeszły mały redesign. Są przyjemniejsze w odbiorze. Urządzenia te służą do przekazu audio z dzwonka, by był lepiej słyszany w budynku. Wtyka się je w gniazdka, np. w korytarzach oddalonych od wejścia. Odmiana Pro to przy okazji wzmacniacz sygnału Wi-Fi (przekaz m.in. z kamerek Ring Cam) oraz nocne światełko. Nadal w ofercie jest też Ring Protect, czyli dodatkowe zapisy nagrań (3 euro miesięcznie).

źródło: Ring.com