Nie wiem, czy to info wart publikacji oddzielnego wpisu na blogu, ale zawsze fajnie jak nasz sprzęt zyskuje nowe “ficzery”. iRobot zaprezentował nową aktualizację softu dla Roomby j7 i j7+. Roboty sprzątające ominą świąteczne dekoracje. Wykryją też buty i skarpetki, a możliwy stanie się też w końcu transfer map między urządzeniami.

Roomba j7 choinka
Sorry za słabą jakość obrazka, ale iRobot na stronie daje tylko taką pikselozę.

Roomba J7 z updatem na święta

To będzie szybki i krótki “newsik”. iRobot przygotował swoje autonomiczne urządzenia do odkurzania wnętrz na okres świąteczny. Daje im dodatkowe możliwości w detekcji przeszkód. Konkretnie choinek i innych świątecznych elementów znajdujących się wokół nich. Roomby potrafią dziś rozpoznawać mnóstwo przeszkód, ale dysponują też programowaniem stref, w które wkraczać nie mogą.

Wiadomo, co może nawyrabiać robot pod choinką. A to wciągnąć leżące przewody oświetleniowe, czy rozgrzebać prezenty itd. Ma przecież sprzątać, a nie szkodzić. Platforma Home Genius zyskuje zatem specjalny dodatek, by sprzęt zajął się precyzyjniejszym sprzątaniem. Wystarczyć ma określenie strefy z choinką w apce iRobot Home, a robot ją ominie. Tam trzeba będzie sprzątać już samemu.

Roomba J7 wykryje buty i skarpetki

Najnowsza generacja J7 będzie miała jeszcze inny upgrade. Sprzęt rozpozna też na swojej drodze luźno leżące buty, kapcie i skarpetki. Nie będzie ich przesuwać lub wciągać. Po prostu ominie. Nie trzeba będzie szukać im bezpiecznego miejsca (przed “krwiożerczą” Roombą).  Z ciekawości zapytam: czy tylko J7 są w stanie zrobić takie rzeczy? Update dla poprzedników nie uwzględni takich bajerów? Przypomnę, że na liście przeszkód były już wcześniej psie “niespodzianki”.

Całe szczęście, że jest też coś w aktualizacji dla posiadaczy starszych Roomb i mopów Braava. Modele ze Smart Mapping pozwolą w końcu na transferowanie inteligentnych map pomieszczeń. To dobra informacja dla klientów chcących wymienić robota (i przenieść dane) lub dorzucić do mieszkania kolejną jednostkę. Nie będzie musiała na nowo uczyć się pomieszczeń. Prześlemy jej zapisaną mapę domu.

źródło: irobot