Gorące tematy
Ciasteczka powinny być smaczne. Nie wszystkie są, ale dopiero po "poczęstunku", będę wiedział, którymi ugościć moich czytelników.

Artykuł

Samsung Galaxy A30s i Galaxy A50s
Android

Samsung Galaxy A30s i Galaxy A50s 

W marcu Samsung wprowadzał modele Galaxy A50 i A30, a dziś (bezpośrednio przed targami IFA 2019) odświeża ofertę o odmiany Galaxy A50s i A30s. Mają to być telefony z Androidem, w których jeszcze bardziej dopracowano właściwości fotograficzne. Ostatnio kamerki w segmencie mobilnym rozwinęły swój potencjał znacznie bardziej, więc i smartfony z lepszymi parametrami pojawiają się o wiele częściej. Koreańczycy widzą atak chińskich graczy w dziale mid-range, więc muszą odpowiadać. Przypomnę, że niecały tydzień temu zaktualizowano A30 do modelu Galaxy A30s.

Samsung Galaxy A50s

Samsung Galaxy A50s

W Galaxy A50s zmienił się aparat główny. Tym razem ma aż 48 megapikseli (f/2.0), czyli tyle, ile większość chińskich rywali. Poprzednik miał 25 mpx, więc skok jest wyraźny. Dwa pozostałe wyglądają na te same, czyli 8 mpx z szerokim kątem oraz 5 mpx do wsparcia w analizach głębi ostrości. Przednia kamerka też doczekała się poprawek. Zamiast 25 mpx ma aż 32 megapiksele. Pozostałe podzespoły nie zostały ruszone. Znów Exynos 9610 i 4 lub 6 GB RAM oraz 128GB pamięci na dane. Wydajność i możliwości identyczne, ale zdjęcia wykonamy lepsze. Koszt takiego upgrade’u dla Samsunga będzie przez to niewielki.

Samsung Galaxy A30s

Nieco więcej zmian jest w Galaxy A30s. Wcześniejszy wariant dysponował duetem aparatów, tymczasem edycja “s” otrzymała o jeden sensor więcej. Teraz ma trio, jak A50 i A50s. Oczywiście nieco inne, by pasowało do niższej klasy. Jak nie trudno się domyślić, chodzi o ten sam zestaw kamerek, który był dostępny w Galaxy A50. Aparaty to: 25 mpx jako ten główny oraz szerokokątne 8 mpx i 5 mpx dla głębi. W ekran udało się też wbudować czytnik palca (zamiast na tyle). Z przodu 16 mpx. Wygląda na to, że półroczny update wybranych parametrów serii A jest sensowny. To się okaże jak gigant poda cennik.

Dla całości podam jeszcze pozostałe (najważniejsze) specyfikacje telefonów Galaxy A30s i A50s. Oba mają ekrany 6.4 cala, ale o innych rozdzielczościach. Droższy posiada Full HD+ (2340 x 1080), a tańszy HD+ (1560 x 720). Oba to Super AMOLED z selfie w formacie Infinity-U, czyli w kształcie kropelki wody. Modele mają odpowiednio: procesor octa-core 2.3GHz z 4 lub 6 GB RAM (64 lub 128 GB na dane) i octa-core 1.8GHz z 3 lub 4 GB RAM (32, 64 lub 128GB na dane). Co ciekawe, baterie są te same. Mają po 4000 mAh i szybkie ładowanie 15W. Nie zabraknie nakładki OneUI na Androidzie 9 Pie. Zauważalna jest lekka zmiana designu, zwłaszcza na pleckach. Samsung zastosował ciekawy motyw z wzorem geometrycznym oraz “futurystycznym efektem holograficznym”. Te kształty z mieniącymi się odcieniami to ostatnio modna stylistyka.

źródło: Samsung.com

Dodaj komentarz

Required fields are marked *

Copyright © 2020 Tabliczni.pl by Michał Sitnik. Supported by Jakub.