Niedawno pisałem o premierze Samsunga Galaxy S7 FE, a okazuje się, że koreański producent ma w zanadrzu jeszcze jeden, choć znacznie tańszy model tabletu z Androidem. Galaxy Tab A7 Lite to taki bardzo standardowy wariant urządzenia. Już sama nazwa wskazuje, że nie będzie się wyróżniał niczym specjalnym. To po prostu przystępniejszy cenowo, mniejszy tablecik do prostszych zadań.

Galaxy Tab A7 Lite z Androidem 11

Z moich informacji wynika (śledzenie twitterowy kont leaksterów), że wkrótce na rynku zadebiutuje trio ciekawych tabletów Xiaomi, a sam Samsung zamierza wprowadzić jednostki z wyświetlaczami 120Hz. Potrzebne są jednak także prostsze modele z powszechniejszymi parametrami. Galaxy Tab A7 Lite to tzw. low-endowiec, ale z najnowszym Androidem 11 na pokładzie.

Samsung zaproponował ekran TFT o przekątnej 8.7 cala i rozdzielczości 1340 x 800 pikseli. Ma typowe odświeżanie 60Hz, czyli właściwie panel bez szczególnych fajerwerków. Wystarczający w tej kategorii. Prosty, a powiedziałbym nawet, starodawny. Dziwnie wyglądają proporcje – 67:40. Wszystkie pozostałe specyfikacje też “oldshoolowe”. 3 lub 4 GB RAM (odpowiednio z 32 lub 64 GB na dane) i procesor MediaTek Helio P22T. Jest slot na microSD do 1 TB. Do wyboru oczywiście odmiana z WiFi lub LTE. Widzę, że SIM tylko w tej mocniejszej edycji (4/64GB).

tablet Samsung Galaxy Tab A7 Lite

Galaxy Tab A7 Lite z Dolby Atmos

Nie lubię oceniać designu tabletów, bo to zwykle po prostu płaskie “patelnie” (nie potrzebujemy tutaj nie wiadomo czego), ale Galaxy Tab A7 Lite wygląda jak sprzęt sprzed kilku lat. Bardzo możliwe, że zadziałała ekonomia skali i Samsung po prostu wykorzystuje stare projekty w lekko odświeżonym formacie. Dużo ważniejsze, że można tu skorzystać z aktualnego Androida.

Udało się też dostarczyć kilka współczesnych standardów, m.in. port USB-C, GPS, głośniczki stereo, WiFi 5, Bluetooth 5.0 i wsparcie Dolby Atmos. Te dwa ostatnie akurat pochwalę, bo widać, że są na poziomie (przynajmniej na papierze). Tab A7 Lite będzie wygodnym ekranem do multimediów. Bateria 5100 mAh jest ładowana z maksymalną mocą 15W. Kamerki przeciętne, bo z tyłu 8, a z przodu 2 megapiksele. W USA cenę Samsunga Galaxy Tab A7 Lite określono na 159$. U nas widzę po 949 zł (ale już mi się przewijają na fejsie zniżki -200 zł w popularnych sklepach z elektroniką. Takich modeli w ofercie też potrzeba.

źródło: samsung