Gorące tematy
Ciasteczka powinny być smaczne. Nie wszystkie są, ale dopiero po "poczęstunku", będę wiedział, którymi ugościć moich czytelników.

Artykuł

Koncepcja Samsung Galaxy Upcycling at Home
Android

Koncepcja Samsung Galaxy Upcycling at Home 

Ostatnio wdrożyłem do swojej smart sieci Nest Huba od Google, ale myślałem też nad zamontowaniem na ścianie starszego tabletu jako panelu sterowania do kontroli urządzeń inteligentnego domu. Bardzo wiele platform umożliwia skorzystanie z tak banalnego rozwiązania, więc wystarczy kompatybilna ramka i odpowiednie oprogramowanie. Takie apki nie potrzebują przecież wielkiej mocy. Samsung pokazał na CES 2021 swoją wizję wykorzystania starszych telefonów. Galaxy Upcycling at Home odkurzy starsze urządzenia.

Samsung Galaxy Upcycling at Home

Galaxy Upcycling at Home

Koncepcja jest prosta i wcale nie jakaś odkrywcza. Już dawno temu startupy proponowały wykorzystywanie starszych telefonów i tabletów do prostych działań wewnątrz domu. Samsung do jednak gracz globalny, kojarzony z masową produkcją elektroniki. Jego Galaxy Upcycling at Home nie będzie zatem wyłącznie zachęcaniem do odświeżenia starszych urządzeń, ale też większą kampanią społeczną. Ja bym to nazwał też elementem marketingu wizerunkowego.

Koreański gigant chce pokazać, że dba o środowisko i jest eko. W zeszłym roku zaproponował przerabianie kartonowych opakowań w różnego rodzaju pojemniki lub domki dla kotów, a teraz przypomina nam o nie wyrzucaniu starego sprzętu. Ten jest jeszcze na tyle wartościowy, że tchniemy w niego drugie życie. Po co ma się kurzyć w szufladzie? Upcycling at Home przemieni telefony w smart moduły dla inteligentnego domu. Oczywiście w bardzo prostym zakresie. Mowa o czujnikach, łączności internetowej oraz kamerce.

Pomysł jest prosty. Telefon obsadzony w stacji może skierować swoją kamerkę lub zaangażować sensory np. do pilnowania dziecka w jego pokoiku (jak elektroniczna niania) czy obserwacji czworonoga, gdy nie ma nas w domu. Pełni zatem rolę monitoringu. Aplikacja smart home może też przemienić smartfon lub tablet w panel dla domu. Tu Samsung będzie pewnie promować własny SmartThings, a przykładem są czujniki światła, które mogą aktywować smart oświetlenie. To tyle i aż tyle. Jedynym zakupem będzie tu jakaś podpórka pod telefon, ale tych jest w sieci masę. Najlepiej od razu z dokiem do ładowania.

Przypomnę, że ostatnio panuje moda na eko. Producenci pozbywają się z pudełek ładowarek (Samsung początkowo to wyśmiewał, ale finalnie też chyba to zrobi, bo skasował prześmiewcze posty). Producenci odświeżają wadliwe jednostki (refurbished), a Apple nawet rozkłada starsze iPhone’y na części i odzyskuje materiały. Elektrośmieci przybywa, więc myślenie o ich ograniczaniu jest ważne. Trzeba doceniać każdy krok. Samsung wyda pewnie odpowiednie apki dla Galaxy Upcycling at Home, ale podejrzewam, że w sklepikach są podobne programiki, które dają dostęp do kamerki jako zdalnego obserwatora, więc nie trzeba na takie rzeczy czekać. Mówiłem, że to nie jakaś nowość. Zadziała jednak siła znanej marki, więc promocja będzie większa.

źródło: samsung.com

Dodaj komentarz

Required fields are marked *

Copyright © 2020 Tabliczni.pl by Michał Sitnik. Supported by Jakub.