Samsung Powerbot VR7000

Autonomiczne odkurzacze to jedne z tych najbardziej zaawansowanych i to właśnie im dostarczane są ostatnio funkcje sterowania głosem. Samsung na CES 2017 pokaże ulepszoną odmianę z serii Powerbot z właśnie takim usprawnieniem. Alexa otrzyma kolejnego sprzymierzeńca w walce o zasięg i partnerów, którzy wzmocnią potencjał głośnika Amazon Echo. Zerknąłem w tabelki udziałów jeszcze niszowego segmentu samosprzątających odkurzaczy i okazuje się, że warto w nie inwestować. Według iRobot modele te stanowią już 20% działu (dane pewnie z konkretnych rynków).

Czym wyróżni się model od Samsunga? VR7000 jest smuklejszy, a to akurat bardzo istotne. Powinien zmieścić się pod jeszcze większą liczbę różnych mebli. W naszych domach jest mnóstwo zakątków, do których po prostu nie docieramy, a taki Powerbot zrobi to bez żadnego problemu i jeszcze w sposób regularny. Nie schylamy się do tych „mrocznych” zakamarków, a jeśli już to robimy to od święta. VR7000 wykorzysta swoje funkcje czyszczenia Edge Clean Master i odpowiednio odpicuje tam podłogę. Automat możemy zaprogramować, wyznaczyć obszary do odkurzenia i zdalnie kontrolować. To największe plusy posiadania takiego odkurzacza.

Samsung Powerbot VR7000

Samsung stwierdził jednak, że w wachlarzu opcji przyda się jeszcze reagowanie na komendy głosowe. Nie jest to pierwszy odkurzacz z poleceniami Alexy, a wcześniej była już w Samsungach szansa na zarządzanie modelem z poziomu smartfonowej aplikacji. Tym razem domownicy mają skorzystać z komfortu włączania i wyłączania AGD własnym głosem. Spodziewam się, że te proste polecenia to dopiero początek (na razie wszystko działa podobnie jak to jest w konkurencyjnych produktach). Być może na targach w Las Vegas Samsung odsłoni ich więcej akcji. Czy jednak są niezbędne? I tak wcześniej programujemy sprzęt, a więc działa samoczynnie. Chodzi jednak o możliwość manualnego startu głosem, gdy chcemy użyć odkurzacza poza harmonogramem.

Samsung Powerbot VR7000 dysponuje też funkcjami dostosowania szczotek do rodzaju powierzchni. Intelligent Power Control automatycznie rozpozna typ i dostosuje poziom ssania. Oczywiście jest również omijanie przeszkód, dostosowywanie pracy wedle mapowania przestrzeni oraz dbanie o szczotki, które dzięki temu będą odkurzacz zawsze na tym samym poziomie.

źródło: Samsung