Podczas drugiego dnia Oppo Inno Day 2022 chińska marka przedstawiła swój duet składanych smartfonów. Oppo Find N2 i Find N2 Flip to bezpośredni rywale dla Galaxy Folda i Galaxy Flipa, ale z moim zdaniem ciekawszymi rozwiązaniami. Druga generacja tego większego jest smuklejsza, a mniejsze z pary to nowość w ofercie marki. Na tle nielicznej jeszcze konkurencji wyróżni się wertykalnym ułożeniem zewnętrznego wyświetlacza. Poniżej krótka charakterystyka mniejszego z pary.

EDIT: składany Oppo Find N2 Flip jest już dostępny globalnie w cenie 849£ (polskie ceny dopiero 21 lutego). W Polsce zadebiutuje 27 lutego. W międzynarodowej odsłonie chyba tylko jedna konfiguracja: 8/256GB

Oppo Find N2 Flip z pionowym ekranem

składany Oppo Find N2 FlipZacznę od Flipa, bo jest IMO fajniejszy i ma zadebiutować na rynku globalnym, co w przypadku giętkich Androidów chińskich marek nie jest oczywiste. Oppo Find N2 Flip ma format przypominający Galaxy Z Flip 4, Huawei P50 Pocket, czy Moto RAZR 2022, a więc telefonu z „klapką”. W proporcjach zbliżonych to klasycznego smartfona, ale zginanego w pół.

Oppo zaproponuje większy od rywali ekran na zewnętrznej stronie telefonu. Cover screen ma aż 3.62″ i jest pionowy. Myślę, że dla widgetów, powiadomień i innych informacji może to mieć swoje znaczenie. Dość trudno w „składaku” dobrać proporcje i wielkość ekraniku, ponieważ potrzebne jest jeszcze miejsce na sensory fotograficzne. Huawei poszło w design i zaprojektowało efektowny, bo okrągły panelik, ale niekoniecznie praktyczny. Prostokątny pion to znaczenie lepszy podgląd ujęć selfie.

Oppo Find N2 Flip – specyfikacje

Jeśli chodzi o giętki ekran to Oppo obiecuje brak luki po złożeniu, co też nie u wszystkich rywali jest normą. Samsung tłumaczy „szparę” kwestiami ochrony panelu, ale to według mnie gadanie na siłę. Specyfikacje Oppo Find N2 Flip są topowe, więc to model zaliczany do grupy flagowców. Aparaty fotograficzne nie należą do high-endowych, ale jest tu opcja wykorzystania obu stron urządzenia do ujęć z wyciągniętej ręki. Wszystko dzięki giętkiej konstrukcji.

Oppo Find N2 Flip

Poniżej wylistowałem najważniejsze z parametrów urządzenia:

  • ekran zewnętrzny: OLED 3.62″ (382 x 720), 60Hz
  • ekran składany (wewnętrzny): AMOLED 6.8″, LTPO (1-120Hz), HDR10+, 97% DCI-P3, 1600 nitów
  • chip: MediaTek Dimensity 9000+ i wsparcie MariSilicon X do przetwarzania sygnału obrazu (ulepszenia w obrębie fotograficznym)
  • konfiguracje: 8/256GB, 12/256GB, 16/512GB (LPDDR5/UFS 3.1)
  • fotografia: 50 mpx (sensor główny) + 8 mpx (ultra wide 112°)
  • selfie: 32 mpx w ekranowym otworku
  • bateria: 4300 mAh z ładowaniem 44W (pojemniejsze ogniwo i szybsze uzupełnianie energii od RAZR i Galaxy Z Flip)
  • system: Android 13 (z nakładką ColorOS ze specjalnym trybem „FlexForm”)
  • aktualizacje systemu przez cztery lata (i 5 lat łatek bezpieczeństwa)
  • cena Oppo Find N2 Flip: od 5999 juanów (europejskie ceny wkrótce

źródło