Gry na smartfony to już nie tylko proste giereczki. Można już pograć w bardziej wymagające tytuły, a pomagają w tym mocarne telefony gamingowe. W dodatku, wkrótce swój potencjał pokażą serwisy strumieniujące gry. Smartfon będzie potrzebował wtedy dobrego łącza (Wi-Fi lub 5G) i wygodnego gripa. Takie gadżety powstają już od lat, a można być pewnym, że wraz z rozwojem gry mobilnej tylko tego przybędzie. Część najnowszych modeli smartfonów do gier posiada już przyciski na obudowie (aktywne lub pasywne) lub opcjonalnie oferuje uchwyty w stylu pada. Najczęściej w składanej wersji. HyperX specjalizuje się w takich akcesoriach. ChargePlay Clutch for Mobile to najnowsza propozycja.

ChargePlay Clutch for Mobile

ChargePlay Clutch w odmianie mobile

Rozwiązanie w wersji ChargePlay Clutch jest w sprzedaży już od jakiegoś czasu. Zostało stworzone dla Nintendo Switch, by dodać mu energii. To powerbank do konsoli, dzięki któremu bateria zyska sporo dodatkowych godzin pracy. HyperX zmodyfikowało ten gadżet do współpracy ze smartfonami. ChargePlay Clutch for Mobile to edycja banku energii do telefonów. Zintegrowano ją dodatkowo z wygodnymi uchwytami bocznymi. Imitują pady od konsol, więc poprawiają komfort utrzymywania całości. Będziemy mieli wrażenie, że smartfon przemienił się w kieszonsolkę.

Konstrukcja ChargePlay Clutch w wersji mobile jest oczywiście podobna do tej dla Nintendo. Są różnice związane z przeznaczeniem. Ma to być przystawka uniwersalna, więc system jest rozsuwany. Regulacja pozwala rozszerzyć kompatybilność do bardzo wielu smartfonów. Model działa z Androidami oraz iPhone’ami. Nie powinniśmy mieć większego problemu z dostępem do dotykowego ekranu, gdzie wyrysowane są wirtualne przyciski. Trochę szkoda, że zabrakło tych prawdziwych. Może taki wariant jest w planach producenta?

ChargePlay Clutch z Qi

Ciężko ocenić, jak taki powerbank będzie współpracował z gamingowymi smartfonami, w których stosowane jest specjalne chłodzenie, np. z wentylacją na tyle. Mam nadzieję, że nie będzie dochodziło do konfliktu. Nie chcę wprowadzać w błąd, ale może warto to przed zakupem jakoś sprawdzić. ChargePlay Clutch ładuje przewodowo, jak i bezprzewodowo. Standard Qi to indukcyjny przekaz energii. Jeśli posiadamy telefon ładujący się w ten sposób to musimy liczyć się dodatkowym ciepłem. Nie wiem jaki to będzie miało wpływ na smartfon. Cięższa gra i Qi mogą łącznie wytworzyć większe temperatury niż normalnie.

Pojemność akumulatorka w ChargePlay Clutch for Mobile to 3000 mAh. To prawie drugie tyle, co w przeciętnym smartfonie. Baterię można odczepić od gripa i ładować oddzielnie, więc uchwyty będą do dyspozycji oddzielnie. Trzeba się liczyć z dodatkowymi 13 mm grubości. Cena: niecałe 60$.

źródło: hyperxgaming.com