Mamy kolejny piątek, czyli tradycyjny już moment na podsumowanie ostatnich siedmiu dni w świecie najnowszych technologiach. Dotrwałem do 350 (!!) przeglądu w konwencji subiektywnego zestawienia ciekawszych premier i nadchodzących zapowiedzi. Blogową uwagę skupiam na kilku najciekawszych według mnie segmentach: przenośnych i ubieralnych urządzeniach, Internecie Rzeczy, smart domu, czy nowych rozwiązaniach. Wszystko w tematycznych sekcjach, z kilkoma kącikami ciekawostek i z przekierowaniami do pozostałych zestawień publikowanych w ciągu tygodnia. #TechMix vol. 353 to trzydziesty szósty tydzień 2024 roku, a w nim m.in.:
-
sto lat targów IFA 2024 w Berlinie
- powraca kolejne jajeczko Tamagotchi
- reMarkable Paper Pro teraz w kolorze
- Xiaomi 15 Ultra z zoomem 10x?
- jak sprzedawały się ostatnio wearables?
Zapraszam do przeglądu ciekawszych wieści ze świata technologii z okresu 31.08-6.09.2024 roku, ale i poprzednich przeglądów (wiele z nich mimo upływu czasu jest wciąż aktualnych).
1. #PstryknięteFonem
Przegląd jak zwykle rozpocznę od mobilnej fotografii. Moja foto-sekcja rozwinęła się już dość poważnie, a że amatorsko lubię sobie „popstrykać” to i trochę zdjęć pokazujących potencjał współczesnych smartfonów. Staram się w każdym tygodniu publikować co ciekawsze prace. Część trafia na Insta, część na X (dawniej Twitter). Nie zawsze udaje się ustrzelić coś efektownego, wiec w zamian linkuję do ogólnej galerii na IG. Zapraszam też do sprawdzania cotygodniowego, regularnego cyklu dot. mobilnej fotografii (w każdą środę):
Zobacz więcej: cotygodniowy przegląd mobilnej fotografii #142
Xiaomi 15 Ultra ze zbliżeniem 10x?
W którymś z poprzednich (niedawnych) przeglądach mobilnej fotografii informowałem, że high-endowa odmiana flagowej serii Xiaomi 15 może otrzymać sensor 200 megapikseli. Teraz w sieci pojawiły się kolejne przecieki, które nie tylko potwierdzają te rewelacje, ale je zbogacają. Serwis smartprix.com przekonuje, że dzięki połączeniu wysokiej rozdzielczości dwustu milionów pikseli oraz peryskopowego formatu uda się w telefonie uzyskać aż 10-krotne zbliżenie wyższej jakości. Zoom tego typu ma zatem łączyć możliwości optyczne z matrycowymi. Nie wiem, czy można będzie takie zbliżenie określać mianem „bezstratnego”, ale to już kwestie raczej marketingowe. Dla szybkiego przypomnienia, podobny moduł fotograficzny (200 mpx + peryskop) zadebiutował w maju w vivo X100 Ultra.
2. Kolejne Tamagotchi (gadżet tygodnia)
Jajeczka Tamagotchi były hitem ostatniej dekady poprzedniego stulecia, ale co pewien czas ich kolejne wariacje wciąż docierały na rynek. Kieszonkowy gadżet z wirtualnym zwierzaczkiem do wychowania na pokładzie od Bandai Namco powraca w kolejnym wydaniu. Najnowsza odsłona zabawki będzie oferowana w… skorupkach prawdziwych jajek. Ma to być oczywiście element kampanii promocyjnej, przypominającej charakter urządzenia (nazw z jap. łączy słowa „jajko” + „zegarek”). Wspomniane skorupki mają pochodzić z odzysku, a więc zmieni się wykończenie elektroniki. Będzie bardziej eko. Oprócz tego twórcy skorzystali z recyclingowego papieru, więc całość będzie przyjazna środowisku.
Przejdźmy do konkretów. Original Tamagotchi Celebration, bo tak nazwano wariant na 2024 rok, ma kosztować 30 dolarów. Zakładam, że tegoroczny model uwzględni nowinki wprowadzone w 2023 roku, czyli moduł Wi-Fi dla Tamaverse, czyli wirtualnego środowiska, w którym można poznawać innych posiadaczy Tamagotchi (co ma sens w regionach, gdzie jajka te są popularniejsze). W zakresie obowiązków cały czas te same zadania: karmienie, zabawa, sprzątanie po swoim wirtualnym pupilu. Generalnie uczenie odpowiedzialności i regularności. Ciekawe, że nowy model jest oferowany wyłącznie na Amazonie.
Kącik liczb tygodnia:
- 353 – to już takie z kolei podsumowanie tygodnia z serii TechMix na moim blogu.
- 1923 – już tyle dni nie działa mi Surface Pro 3 (ponad pięć i pół roku)
- 10210 – równo takim z kolei wpisem na moim blogu jest TechMix z tego tygodnia
- 6-10.09 – w tych dniach odbywają się targi IFA 2024 w Berlinie
- 100 – tyle lat odbywają się już targi IFA
- 3.10 – tego dnia odbędzie się Samsung Developer Conference 2024 (Koreańczycy pokażą nakładką One UI 7.0 bazującą na Androidzie 15)
- 30.09 – do tego dnia trwają wyprzedaże headsetów z rodziny HTC Vive
- 200 mln – tylu użytkowników aktywnych tygodniowo ma już ChatGPT (2x niż przed rokiem)
- 98% – taką (lepszą) dokładność ma technologia Huawei TruSense dla nowych wearables
- 4 – aż tyle aplikacji można teraz aktualizować/instalować przez sklepik Google Play | wg gsmarena.com
- 43.7 mln – tyle nadgarstkowych wearables (zegarki i smartbandy) sprzedano w Q2 2024 | wg IDC
- 42% – aż takie wzrosty w segmencie wearables w Q2 2024 odnotowało Huawei (8.9 mln sztuk) | wg IDC
- 0.7% – taki spadek sprzedaży odnotował segment wearables w Q2 2024 | wg IDC
- 6% – takie wzrosty ma wg prognoz odnotować segment smartfonów w 2024 | wg IDC
Worldwide #smartphone market forecast to grow nearly 6% in 2024, driven by stronger growth for Android in China and emerging markets.
Read the full press release: https://t.co/Czn6g2ctlA pic.twitter.com/lGdjeWQ73z
— IDC (@IDC) August 27, 2024
- 5-10$ – tyle może kosztować ulepszona o AI „Remarkable Alexa” | potwierdza kilka źródeł
- 840Hz – takie próbkowanie (czułość) mają zaoferować gamingowe tablety Red Magic
- 3.4GHz – taki zegar ma oferować Snapdragonie 8 Gen 3 Leading Version w tablecie Red Magic
- 2 127 528 – tyle punktów w testach AnTuTu (w sierpniu) otrzymał nowy Red Magic 9S Pro+
- 3 – tyle większych aktualizacji Wear OS otrzyma zegarek Google Pixel 3
- 4 – tyle aparatów ma otrzymać nowy, fotograficzny smartfon HMD
- 7.69 mm – taką smukłość ma nowa bateria od vivo (ma mieć 5 lat gwarancji pojemności)
- 10x – takie zbliżenie ma otrzymać Xiaomi 15 Ultra (połączenie zooma matrycowego z sensora 200 megapikseli z konstrukcją peryskopowego aparatu)
- 42 i 46 mm – takie koperty mają otrzymać nowe Apple Watche | wg MajinBu
- 9 mm – tylko tylu grubości ma otrzymać składany OnePlus Open 2/Oppo Find N5 | wg Digital Chat Station
- 10 – z okazji tylu lat telewizyjnej platformy webOS pojawiła się promocja na Apple TV+. LG daje posiadaczom swoich TV (na których można zainstalować apkę) 3 miesiące serwisu bez opłat (promka od 9.09 do 13.10)
3. Targi IFA 2024 (event tygodnia)
W dniach 6-10 września odbędą się coroczne targi IFA w Berlinie. Przez organizatorów są określane jako Międzynarodowe Targi Elektroniki Użytkowej i AGD („Internationale Funkausstellung”), których pierwsza edycja odbyła się niemal sto lat temu, bo w 1926 roku. W 2024 roku zapowiadanych jest ponad 1800 wystawców z całego świata i 125 mówców (odbędzie się sporo paneli). Wystawę z mnóstwem sprzętu, prototypów i przeróżnych urządzeń (często premier i zapowiedzi) ma odwiedzić ponad 182 tysiące osób. Od kilku lat relacjonuję na blogu najciekawsze gadżety i propozycje przedstawione na expo. W tym roku będzie podobnie. W specjalnym podsumowaniu przyglądam się wybranym nowościom. Zapraszam do artykułu i zachęcam do odwiedzania bloga, bo materiał jak zwykle będzie stale aktualizowany.
Czytaj więcej: najciekawsze nowości na targach IFA 2024
4. Snapdragon 6 Gen 3 (chip tygodnia)
Qualcomm odświeżył po cichu serię chipsetów dla nieco tańszych Androidów. Snapdragon 6 Gen 3 jest kierowany do smartfonów mid-range i lżejszej specyfikacji. Co ciekawe, trzecia generacja pominęła drugą, a więc mówimy o bezpośrednim następcy Snapdragona 6 Gen 1. Myślę, że chodziło o spójność w nazewnictwie poszczególnych odmian chipów. Niemal wszystkie mają trzecie iteracje. Układ zyska na poprawkach AI, ale dla drobniejszych zadań (to procesor, który nie ma aż takich zdolności żeby zadziałać cuda). Mowa o precyzyjniejszym śledzeniu aktywności, czy odszumianiu połączeń. Częściowo chip przypomina Snapdragona 7s Gen 2, ale z gorszym CPU i obsługą słabszych wyświetlaczy. Względem poprzedniej wersji układu widzę głównie podkręcenie zegarów procesora (z 2.2 do 2.4GHz). Qualcomm nie wspomniał nic o pierwszych telefonach, które skorzystają z nowego Snapka.
Kącik ciekawszych premier i zapowiedzi:
Nie sposób napisać o wszystkich premierach tygodnia, zwłaszcza w tygodniu wielkich targów elektroniki użytkowej. Od trzysetnego TechMixa lista będzie rozwijana o wyjątkowe cechy wybranych przeze mnie urządzeń (w nawiasach). Same nazwy nie muszą wiele mówić, a z jakiejś uwagi na tej liście sprzęt się znalazł. O wybranych jednostkach nieco więcej w przeglądzie najciekawszych premier targów IFA (link podałem kilka podpunktów wyżej).
- Redmi 14C z Helio G81 Ultra i ekranem 120Hz LCD (Czechy)
- Oppo A80 to rebrandowany A3 Pro z Chin (Australia)
- słuchawki Redmi Buds 6 Lite
- Samsung Galaxy Quantum 5 (szyfrowany A55 dla Korei Południowej)
- Ulefon Armor 28 Ultra z Dimensity 9300+
- czytnik reMarkable Paper Pro (z kolorowym E Ink)
- składany Honor Magic V3 (globalnie)
- tablet Honor MagicPad 2
- smartwatch Honor Watch 5
- aplikacja X TV (rywal dla YouTube)
- smartfony TCL 50 NxtPaper i 50 Pro NxtPaper
- PRZECIEK: certyfikacja FCC zdradza obecność Samsunga Galaxy S24 FE
- PRZECIEK: w październiku możliwa premiera serii OnePlus 13 | wg Digital Chat Station
- ZAPOWIEDŹ: 10 września prezentacja podwójnie składanego Huawei Mate XT
- ZAPOWIEDŹ: 27 września prezentacja tabletów Red Magic Gaming Pad
- ZAPOWIEDŹ: w 2025 roku premiera Beats Powerbeats Pro 2
- ZAPOWIEDŹ: 19 września prezentacja nowych wearable Huawei (GT5 i D2?)
Take control of your health with precision and confidence—professional health management just got easier. Stay tuned for a one-of-a-kind experience this 19 September. #HuaweiLaunch #FashionForward pic.twitter.com/qKHDFD0C9i
— Huawei Mobile (@HuaweiMobile) September 5, 2024
5. reMarkable Paper Pro (tablet tygodnia)
Dwie pierwsze generacje e-tuszowych notatników reMarkable są uważane za jedne z lepszych na rynku. Po ponad czterech latach firma proponuje trzecią wariację urządzenia. Wciąż z tym samym przeznaczeniem, ale z wartymi uwagi ulepszeniami. Paper Pro ma być jeszcze bliższy odczuciom papierowych notatek i tym razem z kolorowym panelem. Nadal ze wsparciem precyzyjnego rysika, biurowego oprogramowania i klawiatury. Sprzęt ma być szybszy, dokładniejszy i z większym wyświetlaczem, co na pewno będzie sprzyjało poprawie produktywności.
reMarkable Paper Pro otrzyma ekran w przekątnej 11.8″, ale węższą ramkę, więc gabaryty nie będą specjalnie większe. Na pokładzie czterordzeniowy chip 1.8GHz, 2 GB RAM i 64 GB na dane. W każdym obszarze to znacznie lepsze od poprzednika wyniki. Myślę, że skorzysta na tym sam rysik. Wyświetlacz korzysta z technologii E Ink Gallery 3, ale w zmodyfikowanej wersji Canvas Color. Ma dostarczyć do 20 000 barw, a także tryb warstw, które pozwolą imitować ciemniejsze nanoszenie saturacji (np. wielokrotnym podkreślaniu/nanoszeniu kreski). Widzę też podświetlenie, którego chyba w obu poprzednikach brakowało.
Podoba mi się też zmiana z pasywnego rysika na taki przypominający stylusy od iPadów. Cyfrowe piórko będzie aktywne i na Bluetooth. Dokładność odwzorowania linii ma być większa, a opóźnienie mniejsze (12 ms). Responsywność w tego typu gadżetach to jedna z ważniejszych cech. reMarkable Paper Pro wyceniono na 579$ (standard Marker) i 629$ (Marker Plus – rysik z „gumką”). Etui to dodatkowy koszt: 89 lub 179$ zależnie od wykończenia. Z kolei klawiaturka Typy Folio to aż 229$. W Europie cennik startuje od 649€.
6. HMD Fusion (smartfon tygodnia)
HMD kontynuuje naprawdę szybkie rozszerzanie oferty Androidów. Odkąd marka zaczęła sprzedaż smartfonów pod własnym brandem (a nie Nokii), propozycji nowych modeli przybywa. Najnowsza, którą przygotowano na targi IFA to modułowy Fusion. W segmencie smartfonów modułowe konstrukcje nie są niczym nowym, ale jakoś żadna się nie przyjęła (mimo niezłej promocji). Wśród wymiennych elementów przygotowano obudowy z dodatkowymi funkcjami, np. bezprzewodowe ładowanie, lepszą wytrzymałość lub doświetlenie do celów nagrywania. HMD Fusion oferuje złącze Smart Pins, dzięki którym moduły trzymają się telefonu. Otwarty HMD Fusion Development Toolkit pozwoli nawet na wydruk 3D własnych akcesoriów.
Najciekawiej wygląda moduł w formie gamepada, który HMD planuje sprzedawać w czwartym kwartale 2024 roku. Jednostka niezbyt imponująca specyfikacjami, więc kontroler traktowałbym jako ciekawostkę (chyba, że to lekkich gier). Producent zapewnia też łatwiejsze naprawianie sprzętu na wzór HMD Skyline. Mowa o ekranach, baterii itp. Telefon wyceniono na 249€. W tej cenie są oczywiście adekwatne parametry:
- ekran: IPS LCD 6.56″ (HD+), 90Hz
- chip: Qualcomm Snapdragon 4 Gen 2
- pamięć: 6/8GB RAM i 128/256GB
- foto: 108 mpx + 2 mpx (czujnik głębi) i selfie 50 mega
- aparat główny z EIS, trybem nocnym i przetwarzaniem RAW z AI HDR
- bateria: 5000 mAh z ładowaniem 33W
- system: Android 14 (dwie większe aktualizacje)
Czytaj więcej o: smartfony tygodnia #138
7. Honor Watch 5 (wearable tygodnia)
Honor prezentuje już piątą generację swojego smartwatcha. Najnowszy smartwatch zyskał upgrade wyświetlacza, co widać po jego powiększonych rozmiarach (1.85″) AMOLEDa oraz większej jasności (1000 nitów w szczycie). Udało się też wydłużyć czas pracy na jednym ładowaniu do aż 15 dni. Oznacza to, że wciąż na pokładzie jest własny, lekki system operacyjny, a więc i nieco mniej zaawansowane funkcje. Wciąż jednak znajdziemy tu pełen zakres najważniejszych standardów. System usprawniono o lepszą precyzję pomiarów, więc i tryb trackera powinien być poprawniejszy.
Stylistyka podobna do wcześniejszej. Koperta aluminiowa z bocznym pokrętełkiem do wygodniejszej obsługi interfejsu. Jest też moduł do połączeń telefonicznych z wykorzystaniem Bluetooth Calling. Podobają mi się bardziej zaawansowane analizy snu (Scientific Sleep Management), opcja Quick Health Scan do bardziej holistycznej oceny kondycji i zdrowia oraz precyzyjny lokalizator GPS. Dobrze wygląda kwestia szczelności, bo mamy połączenie IP68 z 5ATM. Nie sprecyzowano jeszcze ceny zegarka.
Czytaj więcej o: wearables tygodnia #129
Kącik ciekawostek tygodnia:
- francuskie Wiko proponuje pierwsze smartfony z HarmonyOS (już nie tylko Huawei)
- znów pojawiają się plotki, że kolejna gen. Galaxy w całości ma działać na Snapdragonach (z kolei nowe odsłony składanych Galaxy Z Fold7 i Z Flip7 wykorzystają własnego Exynosa 2500) | wg hankyung.com
- podwójne składany Huawei Mate XT ma być wykończony przez Ultimate Design
- po sieci krążą plotki na temat smartfona HMD skupione na fotografii mobilnej (miałby się inspirować Lumią 1020)
- iPhone SE 4 generacji otrzyma ekran OLED (wszystkie modele oferty pracowałyby już na tych panelach) | wg Nikkei Asia
- posiadacze zegarków TicWatch Pro 5 w końcu otrzymają Wear OS 4
- Android 15 w finalnej wersji jest już dostępny dla developerów
- Instagram Stories zyskały w końcu komentowanie
- aplikacja Snapchatu otrzyma wkrótce bardziej intuicyjny interfejs użytkownika
- według badań WHO nie ma związku między użytkowaniem telefonu a rakiem mózgu (aktualnie International Agency for Research on Cancer mówi, że telefony „mogą być rakotwórcze”)
- Bluetooth SIG zapowiada protokół Bluetooth 6.0 (poprawi precyzję lokalizacji na małych odległościach przez Bluetooth Channel Sounding na wzór AirTagów oraz energooszczędność pracy). Trudno powiedzieć kiedy zobaczymy pierwsze urządzenia z BT 6.0, ale wdrażanie nowych rozwiązań trochę potrwa
8. LG ThinQ ON – hubem z asystentem AI (smart home tygodnia)
LG stara się ostatnio poprawić podejście do urządzeń smart home. W ofercie ma ich sporo, ale brakowało nieco szerszej (wygodniejszej) współpracy z rozwiązaniami innych marek. Nowy inteligentny hub ThinQ ON może to zmienić. Moduł ten połączy kilka elementów w jednej konstrukcji, która nie tylko przypomina smart głośniczek, ale rzeczywiście oferuje jego funkcje. Specyfikacje wskazują, że do użytku jest to też asystent głosowy reagujący na zapytania i komendy obsługujące inteligentny dom. Nie jest to jednak pomocnik od Google, a własny. Ma jednak umiejętność rozpoznawania kontekstu, co powinno podnieść mu jakość działania. Uwzględni oczywiście sterowania smart AGD marki LG.
ThinQ ON hub posiada też zgodność z Matter (przez Wi-Fi lub Thread), a to pozwoli łączyć sprzęt LG z innymi platformami. Zakładam, że będą tu wykorzystane technologie Homey Pro, czyli rozwiązań huba od holenderskiego Athom, którego LG niedawno przejął. Tamten model pozwalał na podłączenie/integrację ponad tysiąca urządzeń, tworząc bardzo wydajną centralkę dla smart domu. Mam nadzieję, że podczas targów IFA podana zostanie cena i dostępność huba, ale też ewentualna dostępność Zigbee i Z-Wave (w Homey Pro są, natomiast w ThinQ ON ich nie wymieniono).
Czytaj więcej o: smart home tygodnia #119
9. Bitmo Lab GameBaby (gaming tygodnia):
Mobile gaming mocno ostatnio przyspieszył i to zarówno pod względem mocy, ale i poziomu zainteresowania. Terenowo pogramy na smartfonach, PC-konsolkach, retro handheldach, czy gadżetach do streamingu. Telefony najłatwiej i najszybciej przerobić w gadżety do grania, bo wystarczy dokupić adapter z przyciskami do wygodniejsze zabawy. Zajmuje on trochę wiecej miejsca w kieszeni, ale podnosi komfort rozgrywki. Co powiecie na coś podobnego, ale w etui na smartfon. GameBaby to wyrób Bitmo Lab, który oferuje proste (i dość płaskie) przyciski w specjalnej obudowie do iPhone’a. Akcesorium jest o tyle ciekawe, że spełni dwie role – ochroni telefon i dostarczyć komplet niezbędnych przycisków w alternatywie do dotykowego ekranu. Przy okazji nada iPhone’owi retro stylistyki. Cena za case to 40$ (aktualnie w promocji, bo za 20-25$).
Szkoda tylko, że projekt obejmuje wyłącznie iPhone’y 15 Pro Max i nadchodzące 16 Pro Max. Jeśli chodzi o konstrukcję to etui składa się z dwóch elementów. Dolną część z przyciskami zdejmujemy ze smartfona i nakładamy na ekran, więc jest to wynalazek raczej wyłącznie do grania na emulatorach (starszych systemów).
Zobacz też: mobilne granie #165
10. MEGAMINI G1 – gamingowy mini komp (crowdfunding tygodnia):
Gamingowe kompy są coraz droższe, a żeby dobrze pograć wcale nie trzeba wydawać majątku (chociaż rozwiązania chmurowe w najwyższej jakości nie należą do najtańszych). Zabawę stacjonarną próbuje doganiać ta mobilna, ale między większym a mniejszym sprzętem zawsze będzie różnica. Domowe „piece” służące do grania wcale nie muszą być ogromne. Na Kickstarterze trafiłem na projekt MEGAMINI G1, a więc mniejszy komputer z efektownym chłodzeniem cieczą. W crowdfundingu jest oczywiście szansa na sporą zniżkę przy wcześniejszym zamówieniu.
Autorzy maszyny przekonują, że G1 to pierwszy ultra kompaktowy PC do grania. Projekt ma wyjść do sprzedaży dzięki partnerstwu GEEKOM i TECNO, czyli dwóch chińskich firm. Obiecano, że urządzenie zostanie przedstawione na targach IFA w Berlinie. Specyfikacje MEGAMINI G1 wyglądają równie ciekawie, co jego gamingowa stylistyka:
- grafika: NIVDIA GeForce RTX 4060
- procesor: trzynasta generacja Intel Core H (65W) – Core i9-13900H lub Core i7-13620H
- chłodzenie: dwa wiatraczki, miedziany radiator i ciecz 5.74 litra (+ efektowne podświetlenie RGB)
- rozmiary: 255 x 150 x 150 mm
- wyświetlacz ze wskaźnikami danych z CPU, GPU i temperatur
- 32/64 GB RAM i 1/2 TB SSD (z opcją upgrade’u)
Cena MEGAMINI G1: od 1499$ (i -200$ w pierwszych trzech dniach zbiórki). Wysyłka w listopadzie.
Zobacz też: najlepszy crowdfunding tygodnia vol. 136
11. Szukam dobrych produktów
Każdy z Was liczy na pewno znaleźć na moim blogu porady i sugestie odnośnie wyboru najlepszego sprzętu, aplikacji lub serwisu/usługi. Staram się przedstawiać najciekawsze propozycje w różnych porównaniach i zestawieniach. Zawężać listy do najciekawszych zestawień i wskazywać cechy wyróżniające lub je psujące. Piszę na blogu o wadach i zaletach mnóstwa urządzeń. Nie zawsze jestem jednak w stanie śledzić potencjał każdego z segmentów branży nowych technologii. Ja też czasem potrzebuję rady.
Szukam informacji na temat mniej znanych kategorii i bazuję przy researchu na wiedzy innych użytkowników/blogerów/influencerów. Wpadłem na pomysł, by o zdanie zapytać też Was – czytelników. Też jesteście klientami wielu różnorodnych gadżetów. Stworzyłem listę swoich najbliższych zakupów, przy których potrzebuję porady i zdania. Może akurat pomożecie mi z wyborem najlepszego modelu? Planuję ten materiał utrzymywać przy życiu przez sukcesywną aktualizację o kolejne urządzenia.
Czytaj więcej: tych produktów poszukuję
12. GeForce Now w pakiecie Ultimate (testy tygodnia)
Czas na długo zapowiadany test usług GeForce Now w pakiecie Ultimate. Moje gamingowe przeglądy w sekcji streamingowej już od wielu miesięcy uwzględniają coczwartkowe aktualizacje katalogu GeForce Now. Czas na ocenę usługi NVIDIA. Od jakiegoś czasu grałem w chmurze na kilku różnych urządzeniach.
Przyjrzałem się możliwościom i jakości gry w ramach cloud gamingu. Sprawdziłem zabawę mobilnie, na ekranie telewizora, ale też samego komputera. GFN oceniałem z perspektywy zwolennika strumieniowania gier. Wciąż widzę w nim ogromny potencjał. Jak w moich oczach wypadł GeForce Now Ultimate? Przygotowałem spory artykuł na temat platformy. Kilka uwag, dostrzeżone zalety, ale też kilka spraw, które twórcy powinni w najbliższym czasie rozwiązać, by nie podzielić losów Google Stadia.
Czytaj więcej o: Mój test serwisu GeForce Now (Ultimate)
O czymś w TechMix’sie zapomniałem? Wrzucajcie w komentarzach lub hashtagu #TechMix co ciekawego w zeszłym tygodniu mogłem pominąć. Za tydzień kolejny TechMix! Już gromadzę info!