Ciasteczka powinny być smaczne. Nie wszystkie są, ale dopiero po "poczęstunku", będę wiedział, którymi ugościć moich czytelników.

Blog Post

Withings Body Cardio – smart waga z analizą krążenia
Android

Withings Body Cardio – smart waga z analizą krążenia 

Withings Body Cardio to już nie tylko smart waga do fitnessu, ale i biofeedback na temat stanu zdrowia poprzez analizy krążenia krwi.

Pierwszą inteligentną wagą, o której pisałem na blogu była ta od firmy Withings. Jedna z bardziej zaawansowanych i po prostu najlepsza. Minęło sporo czasu. Producent stopniowo odświeżał ofertę o kolejne odmiany, ale teraz czas na flagowca. Body Cardio ma być nowym, topowych urządzeniem marki – bodajże pierwszym po przejęciu przez Nokię. Sami autorzy zapewniają, że to ich najbardziej zaawansowany wyrób do tej pory, wpisujący się w DNA firmy Withings. Projekt uzupełni resztę urządzeń z działu mHealth, czyli sekcji, którą producent się zajmuje.

Withings Body Cardio (2)

Body Cardio spełni więcej zadań niż tylko ważenie. Od strony pomiaru wagi jest wszystko czego oczekujemy od tego typu narzędzia: analizy BMI oraz składu ciała wraz z przeniesieniem odczytów do aplikacji mobilnej na smartfon. To smart wagi potrafią już od dawna. Stystystyki, śledzenie progresu, a nawet łączenie danych z wynikami z bransoletek fitness – to niezła oferta dla aktywnych, chcących monitorować sytuację i stosowane programy treningowe. Withings w Body Cardio proponuje coś więcej. Oceny stanu naszego układu sercowo-naczyniowego.

W opisie produktu zachęcani jesteśmy tym samym do jeszcze częstszego stawania na wadze. Wyniki pokażą się na niewielkim ekraniku, ale dopiero w smarfonowej apce przekażą więcej informacji, zwłaszcza w dłuższym okresie. W ten sposób sprawdzimy efekty pracy. Ubytki tkanki tłuszczowej, umięśnienie, nawodnienie organizmu i stosunek wszystkiego do masy szkieletu. Teraz dodatkowym pomiarem ma być praca serca. „Pulse wave velocity” (PVM) to analiza szybkości cyrkulacji krwi w obiegu. Withings uznało, że to wartościowy dla oceny zdrowia element.

Withings Body Cardio

Wyniki tych pomiarów mają dać obraz naszego stanu zdrowia. Wykaże, czy krew płynie w odpowiednim tempie. Najciekawsze jest to, że wszystkie te informacje płyną przez postawione na wadze nogi. Znając nasz wzrost i używają elektrod, system jest w stanie obliczyć PVM. Nie jest tutaj mierzone ciśnienie, ale cyrkulacja też oddaje bardzo konkretne dane na temat naszego zdrowia. Do tego urządzenia do mierzenia tempa przepływu krwi są drogie, a Body Cardio ma dostarczać je w domowym, w miarę przystępnym cenowo sprzęcie. Waga ta ma być czymś więcej niż tylko gadżetem do oceny fitness, ale dalej ma spełniać i te zadania.

Sprawdzanie układu krążeniowego może pomóc nam ocenić organizm i dostosowywać trening do jego możliwości, ale też w razie czego zastanowić się nad wizytą u lekarza. Z tego co udało mi się wyczytać, program Withings chce anonimowo przekazywać nasze dane, by poprawić badania nad PVM na szerszą skalę. Powinna w tym pomóc integracja z HealthKit od Apple, czyli agregatem Zdrowie, gdzie napływać może o wiele więcej wyników z wielu innych podpiętych urządzeń. Withings sprzedaje dwie odmiany swojej nowej wagi. Odmianę Body Cardio z PVM wyceniono na 180 euro, natomiast bez PVM na 130 euro. Całkiem znośnie.

źródło: Withings

Dodaj komentarz

Required fields are marked *

Motyw WordPress stworzony przez Shufflehound. Copyright © 2023 smartniej.pl by Michał Sitnik. Supported by Jakub.