mobilna fotografia 64 nubia Z50 Ultra7 marca w Chinach pokazany zostanie kolejny high-endowy smartfon z Androidem. ZTE nubia Z50 Ultra to jeszcze lepsza wersja modelu nubia Z50, którą zaprezentowano pod koniec zeszłego roku. Urządzenie stawia na mobilną fotografię w tym czwartą generację aparatu selfie ukrytego pod wyświetlaczem. Jeszcze przed oficjalną premierą producent odsłaniał kolejne informacje o specyfikacjach modelu, więc można zacząć wstępną ocenę jego możliwości. Propozycja jest topowa! Ma cechy ostatniej nubii do grania, czyli wydajne wnętrze. Także pod względem stylistycznym telefon robi wrażenie.

ZTE nubia Z50 Ultra – mobilna fotografia

Oczywistym jest, że część parametrów modułu fotograficznego będzie przypominać model bazowy. Sensorem głównym wciąż jest Sony IMX787 z 35 mm i optyką złożoną z siedmiu soczewek i f/1.6. Dzięki temu matryca ma osiągać efekty wyłapywania światła zbliżone do sensorów 1″. Upgradem względem Z50 będzie też obecność peryskopowego teleobiektywu o tej samej rozdzielczości. Oba aparaty ze wsparciem optycznej stabilizacji obrazu. Nie zabraknie też czujnika z ultra szerokim kątem. Tu parametry również pozostały bez zmian.

mobilna fotografia 64 ZTE nubia Z50 UltraPrzejdę do przedniej kamerki. ZTE rozwija ukryty pod wyświetlaczem moduł, który stosuje też we flagowych Axonach. To już czwarta generacja aparatu typu Under Display Camera (UDC). Ni Fei (szef działu mobilnego marki) podkreślił, że tegoroczna wersja sensora była rozwijana od sześciu lat i jest „kulminacją technologii”. Co to oznacza? Zakładam, że chodzi o odpowiedni dostęp do światła, które musi pokonać warstwę pikseli ekranu.

Na pokładzie telefonu nie zabraknie algorytmów NeoVision 3.0. Ma poprawiać jakość zdjęć przez lepsze wydobywanie detali. W poprzednikach software zapewniał redukcję zniekształceń i efekty dla różnych ogniskowych. ZTE nubia Z50 Ultra korzysta też z czujnika migotania sztucznego światła. Dysponuje też trybem nocnym z długim naświetlaniem oraz nagrywaniem video w 8K.

Poniżej specyfikacje potrójnego aparatu ZTE nubia Z50 Ultra:

 • 64 mpx z f/1.6 (Sony IMX787 z 35 mm), OIS, pełne PDAF, laserowe AF, ISO 100-25600
 • 64 mpx (peryskopowe tele 85 mm), OIS
 • 50 mpx z f/2.2 (ultra szeroki kąt 116˚) z AF i makro z 2 cm
 • selfie: 16 mega ukryte pod wyświetlaczem

ZTE nubia Z50 Ultra – specyfikacje

Zastosowanie wspomnianego wyżej aparatu pod ekranem pozwoliło na uzyskanie prawdziwie bezramkowego efektu. Właściwościami przypomina ten z gamingowej nubii Red Magic 8 Pro (w niej też aparat ukryto pod panelem, co sprzyja grze, ponieważ nie zakłóca rozgrywki). Są też inne elementy z modelu do grania, m.in. lepsze chłodzenie i najnowszy Snapdragon. Ten akurat służy swoimi rozwiązaniami większości flagowych jednostek. Ciekawie wygląda slider na boku telefonu. Służy do aktywacji różnych trybów Androida, np gamingowego. Poniżej załączam listę najważniejszych parametrów nubii Z50 Ultra.

 • ekran: AMOLED 6.8″ (2480 x 1116), 120Hz
 • optyczny czytnik palca zintegrowany z wyświetlaczem
 • chip: Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2
 • konfiguracje: 8/256GB, 12/256GB, 12/512GB, 16GB RAM z 1 TB (LPDDR5X i UFS 4.0 – oprócz najniższej konfiguracji, która stosuje niższe standardy prędkości)
 • fotografia: 64 mpx (Sony IMX787) + 64 mpx (tele) + 50 mpx (z makro)
 • selfie: 16 mega pod ekranem
 • łączność: Wi-Fi 6r, Bluetooth 5.3, NFC, modem 5G
 • bateria: 5000 mAh z ładowaniem 80W
 • system: Android 13 z nakładką MyOS 13 (bez bloatware’u)
 • cena ZTE nubia Z50 Ultra: od 3999 juanów (poniżej 550 euro bez ceł i podatków)

źródło: nubia (Weibo)