Świat zaczął lepiej reagować na problem elektroniki i gadżetów, które wpływają na najmłodszych. Widać wyraźne programy broniące najmłodszych w sieci, a także projekty angażujące sprzęt w celach edukacyjnych (nie tylko rozrywkowych). Sekcja ubieralnych urządzeń skupia się pod tym względem głównie na naręcznych strażnikach. Rodzice wiedzą gdzie są ich pociechy, a lokalizatory pilnują też wyjście z zasięgu. Samsung w swojej nowej propozycji wprost z C-Lab (konceptów) proponuje zaangażować do edukacji smartwatch.

ItsyWatch

Ich ostatnia aplikacja na Gear S2 ma zostać zaprezentowana na Samsung Developer Conference 2016 jeszcze w kwietniu, ale już teraz na stronie zademonstrowano pierwsze wzmianki o pomyśle. Koreańczycy przygotowali specjalny programik na smart zegarek, który ma być dla dzieciaków jednocześnie zabawny, ale i praktyczny. ItsyWatch to apka gamifikująca codzienne czynności. Oczywiście mowa o tych zadaniach, od których dzieciaki najczęściej stronią. Przeciętnym lokalizatorom brakuje podejścia i właśnie ono jest tutaj wartością dodaną.

ItsyWatch proponuje kreskówkowych bohaterów, które z poziomu nadgarstka mają pilnować maluchy, a konkretnie ich obowiązki w trakcie dnia. Chodzi o zdrowe odżywianie, aktywność, czy mycie zębów. Angażowanie przez zabawę daje zawsze lepsze rezultaty, więc interaktywna zabawa może wydobyć w dzieciakach więcej energii i motywacji. Chodzi o tzw. pozytywny feedback, który sprawia, iż młode umysły są zdolne do większych poświęceń. Mamy tutaj rodzaj “gry”. Smartwatche mają coraz więcej możliwości, więc przy okazji można wszystkiemu dodać większej komunikacji (Gear S2 w niektórych wersjach posiada też GPS).

ItsyWatch Gear S2

Dzieci to jedno, ale i rodzice będą mieli z tego korzyść. Mogę prześledzić progres na swoim smartfonie i przejrzeć dzień swojego dziecka. Projekt ItsyWatch pokazuje też zaangażowanie Samsunga w sekcję dla najmłodszych, co może oznaczać prognozy dla dziecięcego smartwatcha w kolekcji Gearów.

źródło: Samsung