Ponad rok temu Amazon pokazał, że też chce być obecny w segmencie sportowych wearables. Projekt Halo Band był początkowo eksperymentalny, a po dość długim okresie otwartych beta testów pojawił się nawet w sprzedaży (wybrane regiony). Podczas wrześniowej prezentacji produktowej, która skupiała się głównie na smart urządzeniach z Alexą, Amazon pokazał też nową generację swojego trackera fitness. Halo View ma teraz ekranik. Jest też nowa platforma do ćwiczeń.

Amazon Halo View z AMOLED

smartband Amazon Halo ViewPoprzedni monitor na nadgarstek miał format bransoletki bez wyświetlacza z całkiem przyjemnym designem. Widać wtedy było, że twórcom zależy głównie na przetwarzaniu danych i dopracowywaniu algorytmów. Następca jest już bardziej mainstreamowy. Halo View będzie dysponował podglądem odczytów w czasie rzeczywistym na AMOLEDowym panelu.

Urządzenie pod kątem stylistyki niczym specjalnym się jednak wyróżni. Podobnych modeli jest obecnie sporo. Jest oczywiście czytnik tętna i pulsokysmetr oraz tryby śledzenia ruchu, snu oraz odpowiednie powiadomienia z tym wszystkim powiązane. Nowością jest też motorek wibracyjny do haptycznych przekazów. Wyróżnikiem w Amazon Halo View będzie czujnik temperatury. Jeszcze dość świeży element w segmencie trackerów. Zapewne rozszerzający możliwości w zakresie pomiarów health & wellness. Wciąż powinny być też opcje sprawdzania składu ciała (były w Halo Band).

Halo Fitness jak Apple Fitness+

Halo View to generalnie pokaźny upgrade względem Halo Banda. Mimo dodania ekranu wciąż będzie pracował długi czas na jednym ładowaniu. W specyfikacjach podano nawet tydzień pracy. To, że Amazon idzie na poważnie w segment fitness potwierdza też start nowej platformy dla trackerów Halo. Serwis Halo Fitness to odpowiedź na Apple Fitness+ i Fitbit Premium, gdzie znajdują się kursy, programy treningowe i różne sesje dla posiadaczy abonamentu.

W Halo Fitness (4$/mc) też pojawią się interaktywne propozycje do cardio, ćwiczeń siłowych, jogi i opcji wyboru treningów na zewnątrz lub w domowych warunkach. Wszystko w połączeniu z ekranem bransoletki, by śledzić aktualną sytuację wraz z postępem kursu. Amazon poszedł wzorem rywali i też znalazł partnerów z segmentu fitness. Mają przyciągać do platformy. Halo View wyceniono na 80$ i włączono w to roczny dostęp do Halo Fitness.

Amazon Halo View

Halo Nutrition z planami żywieniowymi

Aha, zapomniałbym o Halo Nutrition. To kolejny nowy serwis pod fitness. Ten skupi się na propozycjach żywieniowych. Połączono go z  Alexa Shopping List, by łatwiej nabywać poszczególne składniki do diety (automatyka + obsługa komendami Alexy). Amazon stara się rozwijać swoje usługi na wszelki możliwy sposób. Ta część platformy ruszy dopiero w 2022 roku, ale też będzie w ramach abonamentu. Jak zwykle wszystko głównie na rynku amerykańskim. Z czasem pewnie dojdzie do szerszej ekspansji.

źródło: amazon