Pamiętacie może odległe czasy, gdy Apple oferowało specjalne edycje pozłacanych zegarków Apple Watch? Liczono wtedy, że ściągnie to uwagę klientów tradycyjnych modeli. Projekt ten zakończył się jednak fiaskiem. Był to zbędny zabieg, bo dziś i to już od kilku lat gigant z Cupertino jest liderem sprzedaży w całej branży. Podnoszeniem kosztów Apple Watcha zajmuje się dziś Caviar. Pokazał właśnie najnowszą generację smart zegarka Apple w ultra drogiej odmianie.

Caviar Apple Watch 6

Apple Watch series 6 od Caviar

Caviar specjalizuje się w modyfikowaniu mobilnych urządzeń o kosztowne materiały i dodatki. Najnowszy Apple Watch series 6 przeszedł właśnie takie zmiany. W sumie nowa kolekcja to cztery konkretne modele. Najdroższy z nich wyceniono na aż 45080 dolarów. To prawdopodobnie najdroższy wariant Apple Watcha na rynku. Piszę jednak o nim z czystego obowiązku. Zajmuję się wearables od początki istnienia tej kategorii (jeszcze wcześniej od Pebble i zegarka od Sony Ericssona), więc staram się prezentować wszystkie ciekawostki o nowych urządzeniach tego typu.

Caviarowy Apple Watch 6 nie prezentuje się zbyt ładnie, ale na pewno luksusowo, co pewnie było głównym celem. Ma być przepych. Design pozostał na drugim planie. Apple Watch Gold Diamond Edition to ten najdroższy z nowego kwartetu. Jest o ponad 44 tysięcy dolców droższy od najdroższego Series 6 od Apple w tytanowej kopercie. Z kolei edycja Hérmes to maksymalnie 1300$. Dla szybkiego przypomnienia – Apple Watch Edition z 2015 roku (najpierwsza z serii) w 18-karatowym złocie kosztowała maksymalnie 15k$. Już ta kwota (małego autka) była przesadzona.

 

Caviar Royal Gift ma to gdzieś i szuka klientów z naprawdę grubym portfelem. Czy znajdą tu popyt? Topowa jednostka powstanie w pięciu sztukach, więc pewnie znajdą się chętni na ich zakup. Koperta jest tu oczywiście w złocie 18k oraz z wysadzaną diamentami ramką. W sumie jest ich aż 109. Szczerze? Czasem mniej znaczy więcej. Tu po prostu przesadzono. “Budżetowe” edycje wyceniono na 4 tysiące dolarów, co jest przy flagowcu wręcz okazją.

źródło: caviar.com