Amazon posiada w swoim portfolio trochę dublujące się zestawy kamerek do monitoringu domu. Wykupiony kilka lat temu system Ring oraz serię Blink. Ta druga rozwinęła właśnie ofertę o pierwszy w ich historii obiektyw w formie smart dzwonka do drzwi. Blink Video Doorbell jest niedrogi i może pracować na baterii. Posiada najważniejsze standardy.

smart video dzwonek do drzwi Blink Video Doorbell

Budżetowy dzwonek Blink Video Doorbell

Przyznam, że troszkę zastanawia mnie, dlaczego Amazon utrzymuje przy życiu obie marki. Ring i Blink zaczynają pokrywać się ofertami. Może chodzi o jakieś patenty? Blink zaistniał dzięki bardzo energooszczędnemu chipowi, natomiast Ring z ciekawych video dzwonków do drzwi. Dziś, po kilku latach, obie firmy posiadają kilka kamerek, modele z lampami na zewnątrz oraz panele solarne do ich obsługi. No i teraz dzwonki w wariantach entry-level.

Żadne z powyższych urządzeń nie współpracuje ze sobą. Tylko z własnymi aplikacjami i planami subskrypcyjnymi. Chyba w tym największy problem i konieczność dodawania kolejnych modułów do oferty (pewnie jest sporo klientów w obrębie każdej z marek).

Blink Video Doorbell vs model Ring

Choć i Ring i Blink posiadają smart dzwonki do drzwi w taniej wersji to znajdziemy między nimi znaczne różnice. Segmentacja rynku objęła Blink jako znacznie tańszą alternatywę. Blink Video Doorbell można w USA nabyć już za niecałe 50$. Już sama cena sugeruje, że nie znajdziemy tu nic ponad minimum. Nie wiem, czy w tym segmencie nie kierował bym wzroku w stronę jeszcze przystępniejszego cenowo Wyze Video Doorbell.

Blink, w porównaniu do video dzwonków Ring, nie posiada detekcji osób, mam słabszą jakość obrazu, brak HDR i niezbyt efektowny night vision. Przewagą ma być czas pracy na baterii. Dwie baterie AA mogą wystarczyć na nawet 2 lata (choć zakres podano między rokiem a dwoma i niekoniecznie dla typowych bateryjek). Kamerkę z dzwonkiem łatwo zainstalujemy. Jeśli trzeba, może też działać przewodowo. Ring w taniej odmianie nie posiada opcji bateryjnej. Są zatem istotne różnice między urządzeniami. Zakres widzenia chyba podobny. Blink ma horyzontalne 135° i wertykalne 80°.

Blink Video Doorbell

Blink Video Doorbell z Sync Module

Trzon głównych funkcji jest podstawowy, ale dla wielu klientów wystarczający. Powiadomienia o wykryciu ruchu przed drzwiami, możliwość podglądu obrazu (w jakości 1080p), info o naciśnięciu dzwonka oraz współpraca z urządzeniami Echo, czyli także asystentką Alexa. Nie zabraknie komunikacji głosowej z osobą stojącą przed wejście. W nocy też coś zobaczymy. Jest night vision.

Żeby nagrać sytuację potrzebny będzie płatny plan lub dokupienie dodatku Sync Module 2 do nagrywania lokalnego (trzeba tu mieć jeszcze jakiś dysk na dane). Będzie to koszt, ale jednorazowy (względem subskrypcji). Gorzej jeśli ktoś ukradnie nam taki moduł z całym zapisem. Dzwonek od Blink zainteresuje głównie klientów, którzy już posiadają monitoring tej marki. Czas działania na baterii na papierze jest imponujący, ale pamiętajcie, że wszystko zależy od częstotliwości zdarzeń.

źródło: blink