Marce Bose zawsze poświęcę trochę czasu na moim blogu. Co prawda, kilka dni po prezentacji, ale jednak. Producent odważył się przedstawić nowy model słuchawek TWS na chwilę przed eventem Apple, wiedząc zapewne, że lider działu hearables będzie demonstrował drugą generację AirPods Pro. Bose QuietComfort Earbuds II to oczywiście bezpośredni konkurent. Droższy i zapewne lepszy od AirPods. Te od Apple mają przewagę w natywnej współpracy z ekosystemem Apple, więc i tak trudno gadżety ze sobą zestawiać. Nawet nie będę tego próbował. Przedstawię najlepsze cechy odświeżonych QuietComfort 2.

Bose QuietComfort Earbuds II – lepsze ANC

AirPody Pro (2022) szału nie zrobiły. Owszem, Apple zadbało o 2x lepszą aktywną redukcję szumów, ale po trzech latach od pierwszej generacji liczyłem na znacznie większy upgrade. Co poprawiło w swoim odpowiedniku Bose? QuietComfort Earbuds II też skupiło uwagę na ANC. Marka twierdzi nawet, że ich prawdziwie bezprzewodowe słuchawki dysponują „najlepszą na świecie redukcją szumów” w tej klasie urządzeń.

Bose QuietComfort Earbuds IIWalka z zewnętrznymi hałasami będzie w słuchawkach reprezentowana przez kilka trybów. CustomTune będzie kalibrować ustawienia za każdym razem po wyjęciu z etui (dopasuje tłumienie po włożeniu do kanału ucha). Algorytmy mają personalizować system, a nie bazować na ogólnej filtracji. Wiadomo, odszumianie sprzęgnięte z naszym słuchem będzie efektywniejsze od uniwersalnego.

Aware Mode z ActiveSense z kolei będzie wpuszczało poszczególne dźwięki i ANC w czasie rzeczywistym. Przeanalizuje otoczenie i dopasuje poziom redukcji przy użyciu poczwórnych (na słuchawkę!) mikrofonów w ułamkach sekundy. Pomoże w tym odpowiedni chip. Wszystko na papierze brzmi nieźle, oby brzmiało też w uszach. Pełna izolacja z Quiet ma robić wrażenie. Ponoć już robi, bo widzę pierwsze reakcje z testów.

Bose QuietComfort Earbuds II – specyfikacje

Jak wyglądają pozostałe specyfikacje Bose QuietComfort Earbuds II? Adekwatnie do półki, choć widzę pewne braki. Jest niezły czas pracy na jednym ładowaniu, najnowszy protokół bezprzewodowej łączności, ale brakuje multiparowania i ładowania Qi. Wszystkie poniższe rozwiązania udało się zmieścić w o ok. 30% mniejszych gabarytach, a więc znacznie bardziej kompaktowej konstrukcji. Jest drożej niż w poprzedniej generacji. O 20 dolarów. Łącznie drożej od AirPodów Pro, ale pewnie warto dopłacić. Potwierdzę po testach (obu konkurentów).

  • aktywna redukcja szumów (ANC) z indywidualną kalibracją CustomTune + pasywne wkładki
  • tryb transparentny Aware Mode z dopasowaniem ActiveSense w czasie rzeczywistym
  • po cztery mikrofony na słuchawkę
  • podwójny system Fit Kit utrzymywania słuchawek w uszach
  • łączność: Bluetooth 5.3 (ale bez parowania multi-point)
  • czas pracy: 6h na jednym ładowaniu (z ANC) + 18h w etui
  • szybkie ładowanie: 2h pracy już po 20 minutach w etui
  • poziom szczelności: zgodny z IPX4
  • aplikacja Bose Music z kontrolą EQ (iOS/Android)
  • dotykowa kontrola gestami z poziomu słuchawek
  • cena Bose QuietComfort Earbuds II: 300$

źródło