Denon Noise Cancelling Earbuds (AH-C830NCW)Powtórzę się, ale tym razem to zabieg konieczny. Choć segment słuchawek kategorii True Wireless Stereo istnieje już kilka lat i jest jednym z prężniej się rozwijających, to część producentów jeszcze nie przedstawiła swoich propozycji “pchełek” bez przewodów. Dziwiłem się, że w tej grupie była dotąd marka Denon. W końcu i ona będzie miała się tu czym pochwalić. Od razu duetem. Modelami Denon Wireless Earbuds (AH-C630W) i poziom wyższymi Denon Noise Cancelling Earbuds (AH-C830NCW).

Denon AH-C630W vs AH-C830NCW z ANC

Denon jest rozpoznawalny w branży audio, więc tak późna premiera prawdziwie bezprzewodowych słuchawek zastanawiała. Nowa para wygląda podobnie, ale różni się kilkoma elementami wewnątrz swoich konstrukcji. Najważniejszym jest oczywiście aktywna redukcja szumów w droższym wariancie. ANC wymusiło dodanie pojemniejszej baterii oraz większej liczby mikrofoników. Oznacza to, że lepszej jakości powinny być też same połączenia telefoniczne oraz komunikacja w ramach zestawu słuchawkowego.

Jak z jakością dźwięku? Liczę, że tyle lat opracowywania pierwszych TWS Denon poświęcił właśnie temu tematowi. Tu również znajdziemy trochę inne parametry między oboma modelami. AH-C630W dysponuje 10-milimetrowymi przetwornikami, natomiast AH-C830NCW posiada membranami o wymiarach 11×10 mm. Myślę, że w obu przypadkach to potwierdzenie odpowiedniego poziomu brzmienia (choć nie tylko od powierzchni wszystko zależy).

Słuchawki TWS od Denon – specyfikacje

Japoński producent postawił na design nawiązujący do AirPodów Pro, ale w czarnym wydaniu (spokojnie, biały też jest – z czarnymi wkładkami). To sprawdzona forma, ale mało oryginalna. Słuchawki w połyskującej obudowie wyglądają nieźle. Nieźle prezentuje się też czas pracy nowych słuchawek Denona. Cenowo jest znośnie, szczególnie biorąc pod uwagę ogólnie lubiany i zaufany wśród wielu brand. Podam jeszcze wszystkie istotne parametry duetu:

  • hybrydowa, aktywna redukcja szumów (ANC tylko w droższym modelu) + pasywne wkładki
  • tryb transparentny (w droższym AH-C830NCW)
  • ok. 10 mm przetworniki (jakość Denon Sound Masters)
  • łączność: Bluetooth 5.0 (kodeki AAC i SBC)
  • dodatkowe dwa mikrofoniki (3 na słuchawkę) do ANC i połączeń (w droższym AH-C830NCW)
  • szybkie parowanie Google Fast Pair (w droższym AH-C830NCW)
  • czasu pracy: 4.5h i 18h razem z etui (AH-C630W) i 6h (AH-C830NCW) i 24h z etui
  • szczelność: zgodna z certyfikatem IPX4
  • ceny: 99€ (AH-C630W) i 159€ (AH-C830NCW)

źródło: denon