Na dzisiaj marka DJI przewidziała premierę swojego nowego kompaktowego drona. DJI Mini 2 to następca Mavic Mini. Składany gadżet z kamerką 4K, który dzięki swojej niewielkiej wadze nie wymaga żadnych papierów do operowania nim (co nie znaczy, że nie trzeba znać zasad i ich przestrzegania w trakcie lotu). W czym Mini 2 jest lepszy od poprzednika?

DJI Mini 2 dron

DJI Mini 2 z 4K i 31 minut

DJI pozbywa się w kolejnych generacjach produktów nazw poszczególnych serii. Z Mavic jest to samo. Teraz to po prostu DJI Mini 2. Zeszłoroczny Mavic Mini był o tyle fajny, że producentowi udało się zmieścić w nim naprawdę sporo praktycznych funkcji, a przecież należy do malutki quadcopterków. Kolejny model jest jeszcze atrakcyjniejszy, a wciąż ma niewielkie gabaryty (oczywiście ze składanymi skrzydełkami i mieszczącą się w dłoni konstrukcją).

Zwrócę uwagę na te najważniejsze ulepszenia. Pierwszym z nich jest nagrywanie w trybie 4K/30 fps. Poprzednio sensor miał 2.7K. W Full HD zapiszemy płynniejszy obraz, bo w 60 klatkach na sekundę. Mini 2 nadal należy do najmniejszych dronów z portfolio chińskiej marki, ale nagrywa już w wyższej rozdzielczości. Czas przeloty też się poprawił, ale nieznacznie, bo tylko o minutkę (czyli 31 minut w powietrzu na jednym ładowaniu). Nowy DJI jest też szybszy i zrywniejszy, a także poradzi sobie z silniejszymi podmuchami wiatru. Może latać nawet przy wietrze 38 km/h. Kamerka ma 83 stopnie pola widzenia.

DJI Mini 2

DJI Mini 2 z OcuSync 2.0

Wciąż do dyspozycji jest aplikacja mobilna na smartfon, do której można strumieniować obraz z pokładowej kamerki. Tu mamy też trochę sterowania oraz kilka zaprogramowanych trybów działania/przelotu. To dron dla początkujących, więc musi takowe mieć. DJI zaznacza jednak, że Mini 2 ma zdolności większych dronów, ale jest po prostu bardziej kompaktowy. Wygodniejszy w transporcie. Raczej kierowany do klientów okazjonalnie rejestrujących video w lotu ptaka. O wiele ciekawiej wygląda jednak współpraca z kontrolerem przez OcuSync 2.0.

Ten rodzaj transmisji daje większy zasięg przekazywania nagrań. Umożliwia połączenie nawet do 10 km. To o 150% więcej od poprzednika. Podwójna częstotliwość pozwoli uniknąć zakłóceń, czyli wzmocni pewność komunikacji w sposób automatyczny. To także jest w Mini 2 lepsze. W zakresie QuickShots znajdziemy kilka charakterystycznych opcji nagrywania Helix, Rocket, Circle, Dronie i Boomerang. Fotki będą zapisywane w rozdzielczości 12 mpx (RAW lub JPEG). Można stworzyć ujęcia sferyczne złożone z 26 ujęć lub 180-stopniowe panoramy. Szerokokątne kadry dron sklei z 9 obrazków.

DJI Mini 2 kosztuje 449 dolarów. Bundle pack z dodatkowymi bateriami, hubem do ładowania i specjalną torbą – 599$.

źródło: dji.com