Embr Wave

Całkiem niedawno pisałem o dziwnym wynalazku, który potrafi oszukiwać mózg (imitować schłodzenie lub ogrzewanie organizmu), a teraz na Kickstarterze pojawił się kolejny taki. Być może to tylko zbieg okoliczności. Oba start-upy rozpoczęły crowdfundingowe kampanie w praktycznie tym samym czasie. Oba funkcjonują w niemal identyczny sposób. Najwyraźniej nie ma to patentów, a neuro technologie mają ogromny potencjał. Bezpośrednim rywalem dla Aircon Watch będzie Embr Wave.

Autorzy projektu określili Embr Wave jako ubieralny termostat dla naszego ciała. Tak jak przykręcamy temperaturę w naszych domach, tak i tu możemy ją „zmienić” kontrolując panel na nadgarstku. Brzmi intrygująco, ale po zapoznaniu się z Airconem już wcale nie dziwi. Zastosowano tutaj prosty trick, czyli wpływ odpowiednich sygnałów na układ nerwowy. Na ręce system nerwowy jest praktycznie na wierzchu i stąd najłatwiej oszukać głowę. Sztuczka sprawia, że udaje się odczuwać ciepło lub ochłodzenie.

Embr Wave

Gdzie się to przyda? W sytuacjach stresowych, prawdopodobnie również stanach chorobowych, a nawet przejściowych (menopauza). Wszędzie tam, gdzie nagle robi się nam gorąco lub zimno. Oczywiście mowa o delikatnych, ale wyraźnych zmianach. Rzeczywista temperatura będzie ta sam, tylko nasza głowa oceni ją inaczej, dzięki czemu poprawimy też samopoczucie. Nie chodzi o gwałtowne i szokowe efekty, a o wyjątkowe chwile w trakcie dnia. W sprytny sposób wpłyniemy na odczuwanie temperatury dając niemal natychmiastową ulgę. Urządzonko na nadgarstek będzie do indywidualnej dyspozycji, oddziałując na osobiste odczucia (każdy reaguje inaczej i ma inny stopniem potrzeb). Spersonalizowane ustawienia pozwolą dostosować efekty działania. Zadziałają tylko na nas, bez wpływu na innych (jak to ma miejsce przy klimatyzatorach).

W przygotowaniu gadżetu brali udział naukowcy z MIT oraz Intel Capital. Bateryjka (jedno ładowanie) ma wystarczyć na 25 sesji. Wszystko obsłużymy bezpośrednio z niewielkiego paneliku na ręce. Moduł można nosić na dowolnej stronie nadgarstka. Na razie wyrób szuka wsparcia w kampanii, natomiast jeśli uda się zebrać środki to zostanie zrealizowany za kilka miesięcy. być może kiedyś takie moduły zmieszczą się w smartwatchach, a jeśli nie bezpośrednio w kopertach to może w smart paskach.

źródło: Kickstarter