Gorące tematy
Ciasteczka powinny być smaczne. Nie wszystkie są, ale dopiero po "poczęstunku", będę wiedział, którymi ugościć moich czytelników.

Artykuł

Fossil Gen 5E Smartwatche z Wear OS (bez GPS)
Android

Fossil Gen 5E Smartwatche z Wear OS (bez GPS) 

Czekałem na nową generację smart zegarków Fossil z nowym chipem, tymczasem grupa przygotowała odświeżoną edycję istniejącej serii Gen 5. Dwa nowego smartwatche nadal będą korzystać z platformy Wear OS, ale będą teraz dostępne w mniejszych odmianach. Będą lepiej leżały na mniejszych nadgarstkach. Na pokładzie praktycznie wszystkie standardy i funkcje systemu Google. Oczywiście w sporej gamie przeróżnego wykończenia. Wearable są też tańsze.

Fossil Gen 5E smartwatch

Smart zegarki Fossil Gen 5E są mniejsze

Najbardziej zauważalną cechą nowego duetu jest mniejsza średnica ekranu i alternatywny (też mniejszy) rozmiar koperty. Zeszłoroczne zegarki Fossil Gen 5 miały jedną wielkość wyświetlacza i obudowy. Wtedy producent postawił na 1.3 cala i 44 mm. Teraz wybór jest nieco szerszy, bo mam 1.19 calowy, nadal okrągły ekranik w opcji 44 i 42 mm. Kolekcja Gen 5E jest dzięki temu tańszą propozycją serii. W męskiej odmianie zegarki mają być dostępne z trzema wersjami pasków: skórzanym, silikonowym i bransoletką. Wszystkie w trzech wersjach kolorystycznych. Damska edycja będzie w czterech konfiguracjach, m.in. w rose gold.

Oczywiście szerokości pasków różne. Adekwatnie do wielkości koperty. Kobiece zegarki do 42 mm koperty mają 18 mm paski, natomiast męskie 44 mm już 22 mm (czyli identycznie jak w normalnej piątej generacji). Wyświetlacze są może mniejsze, ale mają wystarczającą rozdzielczość – 390 x 390 pikseli.

Fossil Gen 5E smartwatch

Fossil Gen 5E ze Snapdragonem Wear 3100

Na pokładzie jest Wear OS ze wszystkimi jego najważniejszymi opcjami. Względem Gen 5 nie widzę zmian. Jest możliwość instalowania aplikacji, kontrola odtwarzacza muzycznego, odczyt powiadomień, mobilne płatności Google Pay (chip NFC), Google Fit z nowymi funkcjami wellness i głośniczek, przez który usłyszymy odpowiedzi Asystenta Google lub przeprowadziły rozmowy telefoniczne ze sparowanego smartfona. Snapdragon Wear 3100 to ten poprzedni. Widocznie Wear 4100 jest szykowany na Gen 6. Najwyraźniej Fossil nie chciał czekać z odświeżaniem kolekcji.

Nowe smartwatche Fossil Gen 5E wyposażono w 1 GB RAM i 4 GB na dane (z czego część zajmuje system). Przestrzeni na pliki jest o połowę mniej niż wcześniej. W skład zestawu do monitorowania aktywności wchodzą standardowe czujniki i moduły: żyroskopy, akcelerometry, sensor PPG do tętna. Nie ma wbudowanego GPS, więc zapis trasy zrobimy tylko przez połączenie z telefonem. Szczelność na wodę to 3 ATM. Nie będzie też raczej żadnych zmian w pracy baterii. 80% energii uzupełnimy w 50 minut. Urządzenia mają kosztować 250$ (prawie o 50$ mniej niż w Gen 5) i być dostępne od początku listopada.

źródło: fossil.com

Dodaj komentarz

Required fields are marked *

Copyright © 2020 Tabliczni.pl by Michał Sitnik. Supported by Jakub.