Gorące tematy
Ciasteczka powinny być smaczne. Nie wszystkie są, ale dopiero po "poczęstunku", będę wiedział, którymi ugościć moich czytelników.
Gatorade Gx Sweat Patch – smart plaster analizujący nawodnienie
Gadżety

Gatorade Gx Sweat Patch – smart plaster analizujący nawodnienie 

Na moim blogu pojawiały się już smart plastry różnego rodzaju. Takie, które analizowały UV, temperaturę, ale i poziom nawodnienia. Laboratoria opracowują też o wiele bardziej zaawansowane warianty, ale wymagające dłuższych testów klinicznych. Gatorade przygotował swój plasterek. Gx Sweat Patch ma analizować pot i służyć sportowcom. Do nich zresztą kierowana jest przecież podstawowa oferta marki.

Gatorade Gx Sweat Patch smart plaster analizujący pot i nawodnienie

Gx Sweat Patch do śledzenia nawodnienia

Już dawno temu wielkie firmy, które są kojarzone głównie z jednego segmentu, starają się oferować coś nietypowego dla swojej branży. Promować w ten sposób rozwój marki w swojej branży. Gatorade znamy przede wszystkim z napojów izotonicznych. Pomagających utrzymać poziom płynów w organizmie, co jest ważne podczas uprawiania aktywności. Jak się pewnie domyślacie, nowy smart plaster Gx Sweat Patch będzie pomagał w śledzeniu nawodnienia.

Według Gatorade ich plaster jest pierwszym takim na rynku, dzięki któremu sportowcy będą mogli obserwować reakcje organizmu na wysiłek i planować “spersonalizowane strategie nawadniania” pod swoje treningi. Zapewne z sugestiami uzupełniania izotonikami 😉

Gx Sweat Patch – jak działa smart plaster?

Gadżet działa dokładnie tak, jak się domyślacie. Trzeba nakleić go na ciało (na obrazkach wskazano przedramię), by podczas wysiłku odczytywać konkretne dane z naszego organizmu. Plaster będzie nasiąkał potem wydzielanym w trakcie wysiłku. Dedykowana zestawowi aplikacja na iOS (na razie bez wsparcia Androida) pomoże zeskanować informacje i przeniesie je do naszego profilu użytkownika.

Apka Gx bazuje na analizach bazy danych Sports Science Institute, co pozwoli odbierać konkretny feedback na podstawie porównania ze wzorcami. Program na smartfon ma przekazywać dość konkretne rekomendacje. Mają pomóc podnieść efekty sportowe, no i oczywiście wyznaczane cele (pewnie je też przesuwać). Wartością dodaną będzie tu możliwość integracji konta z zewnętrznymi serwisami, np. Apple Zdrowie, Garmin Connect, czy Strava. Tam można postarać się o szerszą korelację danych z innymi odczytami.

Gatorade Gx Sweat Patch

Gatorade Gx Pods i Bottles

Na koniec jeszcze dopiszę, że smart plaster to kolejny element linii Gx. Gatorade przygotował wcześniej też bidony/butelki ze specjalnymi saszetkami do uzupełniania węglowodanów i elektrolitów, więc należy spodziewać się powiązania tego ze smart plastrami. Powinny współpracować w wyznaczaniu dawkowania. Tak zakładam. Chodzi zarówno o utrzymywanie odpowiedniego dostarczania niezbędnych składników zarówno w trakcie ruchu, jak i po jego zakończeniu.

Gx Sweat Patch będą dostępne na wybranych rynkach, choć w zasadzie można je zamówić z głównej strony internetowej. Są tam wyceniane na niecałe 25$.

źródło i foto: gatorade

Dodaj komentarz

Required fields are marked *

Copyright © 2021 smartniej.pl by Michał Sitnik. Supported by Jakub.