Gorące tematy
Ciasteczka powinny być smaczne. Nie wszystkie są, ale dopiero po "poczęstunku", będę wiedział, którymi ugościć moich czytelników.

Artykuł

GE Cync – General Electric rozwija smart home
Android

GE Cync – General Electric rozwija smart home 

Smart rozwiązania od GE (głównie oświetlenie, bo od tego zaczynał gigant z wdrażaniem nowoczesnych produktów) nie są u nas zbyt dobrze znane, bo i marka jakoś ich specjalnie nie promuje. Co innego na zachodzie, gdzie rozpoznawalność brandu jest zdecydowanie większe. Oczywiście większość ludzi z branży zna General Electric, ale w światku smart home nie jest on kojarzony. Firma chce to zmienić. C by GE zmiania na Cync, by promować swoje nowości.

GE Cync

GE Cync jako większy ekosystem

Mimo, że w Polsce C by GE nie jest jakość popularne to warto odnotować nowe zmiany. Są zapowiedzią czegoś większego. Wygląda na to, że General Electric ma pomysł na smart ekosystem, który rozwinie całą sieć i pozwoli budować ciekawsze rozwiązania w ramach jednej aplikacji (lub integracji ich z popularnymi platformami). Cync pomysłowo łączy dawne nazewnictwo z nową ideą (C + Sync = Cync).

GE Cync ma pozwolić wyjść poza smart oświetlenie. C by GE to głównie żarówki, lampy i włączniki do nich. Teraz dołączą do nich smart gniazdka, smart przełączniki i smart kamerka do monitoringu wnętrza. Wszystko w ramach integracji z “Links with Cync”. Ma to być własna sieć, by klienci mogli nabywać poszczególne moduły i łączyć je ze sobą w ramach jednej aplikacji. Nie zabraknie jednak możliwości połączenia z systemami Google Home z Asystentem Google oraz Amazon Alexa, gdzie też jest asystentka głosowa (w tym roku ma ponoć przemówić po polsku!).

GE Cync nowe smart moduły i platforma

Cync od marca 2021

Cync Outdoor Smart Plug, Cync Indoor Camera, Cync Fan Speed Smart Switch to zapewne tylko początek rozbudowy ekosystemu dla aplikacji Cync od GE. Wszelkie zmiany nastąpią dopiero od marca, na kiedy szykowany jest cały rebranding. Marka woli już wszystko zapowiedzieć, bo użytkowników trzeba przygotować na zmiany. Mówimy o wybranych rynkach, gdzie produkty producenta są ogólnodostępne. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie ich zakupu onlilne i włączania ich do swoich smart domów. Jak kto woli.

W pierwszej fazie (obok smart oświetlenia) w ramach GE Cync będzie opcja kontrolowania sufitowego wentylatora, monitoringu (z zasłanianą optyką i mikrofonem, by gwarantować większą prywatność podczas pobytu w mieszkaniu) i normalnych urządzeń przez inteligentne gniazdko. W aplikacji Cync pewnie będzie można wiązać i grupować poszczególne urządzenia, by służyły inteligentniej. Nie zabraknie klasycznego harmonogramowania pracy. Część produktów pojawi się dopiero w maju, więc ceny nie są jeszcze znane. Czy nie jest już za późno na budowanie takiej platformy? Skąd! Wyze pokazuje jak to robić wzorcowo. GE musi jednak rozszerzać portfolio regularnie i z pomysłem.

źródło: gelighting.com

Dodaj komentarz

Required fields are marked *

Copyright © 2020 Tabliczni.pl by Michał Sitnik. Supported by Jakub.