Huawei FreeBuds Pro 2 z Hi-Res AudioMuszę szczerze przyznać, że Huawei wygląda na prawdziwego mocarza w sekcji prawdziwie bezprzewodowych słuchawek. Nie jest liderem rynku, ale oferta modeli jest elegancka. Są przystępniejsze cenowo TWS, ale i półka premium. FreeBuds Pro sprzed dwóch lat miały jedne z lepszych specyfikacji w stosunku do proponowanej ceny, a właśnie debiutuje ich ulepszona generacja. Huawei FreeBuds Pro 2 mają wszystko, czego potrzebuje fan dobrego grania. Widziałem parametry w zeszłotygodniowych przeciekach i czekałem tylko na ich oficjalne potwierdzenie. Jest super!

Huawei FreeBuds Pro 2 z Hi-Res Audio

Walka o klienta w tej kategorii wearables jest ostra. Propozycji sporo, więc trzeba konkurować zarówno ceną, jak i technologiami. We FreeBuds Pro 2 są chyba wszystkie konkretniejsze. Chiński producent zadbał o każdy aspekt. Poprawki są w kilku obszarach i to nie byle jakie! Jeszcze przed prezentacją widzę w wyszukiwarce dostęp do podstrony słuchawek, ale nie wczytują się tam jeszcze wszystkie informacje. Jest jednak lista tych najważniejszych:

  • Hi-Res Dual Sound System
  • Bogate brzmienie w ultraszerokim zakresie (14-48 Hz)
  • Inteligentna redukcja szumów (do -47 dB)
  • Potrójny korektor adaptacyjny
  • Wysokiej jakości kodek LDAC Hi-Res
  • Certyfikat HWA (Hi-Res Wireless Audio)  
  • Łączność z dwoma urządzeniami jednocześnie
  • Ultraniskie opóźnienie
  • Do 30 h odtwarzania z etui

Innymi słowy, zacny pakiet! To nie wszystko. Brzmieniem zajmie się francuskie Devialet, które dostroi jeszcze dźwięk. Aktywna redukcja szumów zbije więcej hałasów (w poprzedniku było chyba ok. 40dB – jeśli dobrze pamiętam), a i equalizer będzie bogatszy w ustawienia.

Huawei FreeBuds Pro 2 za 199€ (899 zł)

Audio powinno śmigać bardzo dobrze, a to z uwagi na zastosowanie podwójnych przetworników na słuchawkę. To pierwsze takie rozwiązanie w słuchawkach True Wireless Stereo od Huawei. Upgrade wnętrza wpłynął lekko na czas pracy przy jednym ładowaniu. 4 godziny przy aktywnym ANC i 6.5h bez redukcji powinno jednak przy tych możliwościach zadowolić.

Certyfikacja szczelności to IP54, czyli odporność na zachlapania. Cena utrzyma się na poziomie poprzednika, czyli 199 euro. Jak na ten zestaw specyfikacji to IMO bardzo dobra oferta. Jeśli dźwięk będzie na faktycznie wysokim poziomie to rywale będą musieli mocno pocisnąć jakimiś promkami. Huawei w przedsprzedaży daje w Polsce zniżkę 100 zł, więc zamiast 899 uda się zgarnąć TWS za 799 zł.

źródło