Gorące tematy
Ciasteczka powinny być smaczne. Nie wszystkie są, ale dopiero po "poczęstunku", będę wiedział, którymi ugościć moich czytelników.
Huawei FreeBuds Pro – rywal dla AirPods Pro?
Gadżety

Huawei FreeBuds Pro – rywal dla AirPods Pro? 

Huawei nie próżnuje w segmencie wearables. Tym razem obrało sobie za cel AirPody od Apple. Ich najnowsze słuchawki FreeBuds Pro będą bardzo konkurencyjne, także cenowo. To słuchawki TWS z sekcji premium. Dopracowane szczególnie od strony redukcji szumów.

Huawei FreeBuds Pro

Huawei FreeBuds Pro z Dynamic Noise Cancellation

Droższe modele prawdziwie bezprzewodowych słuchawek muszą dziś być wyposażane w ANC, czyli aktywną redukcję hałasów. Nie inaczej jest we FreeBuds Pro. Ten dopisek “Pro” swoje oznacza. Chiński producent zastosował w nowych słuchawkach Hybrid Active Noise Cancellation Technology. Inteligentnie poradzą sobie z nawet 40 dB hałasu na zewnątrz przez połączenie analizy otoczenia z mikrofonów zewnętrznych i wewnętrznych. Przeciwstawny sygnał ma “zbić” niepożądane częstotliwości, a dać się usłyszeć muzyce. To samo tyczy się naszego głosu podczas prowadzenia rozmów telefonicznych.

Huawei przekonuje nawet, że pod względem aktywnej redukcji szumów przebija rozwiązania od Apple (w modelu AirPods Pro z ANC), czy Sony WF-1000XM3. Oferuje kilka trybów przenikania dźwięku do środka. Są takie, które zajmą się głosem rozmówcy (Natural Awareness bez potrzeby zdejmowania słuchawek), takie od całkowitego odcięcia, czy możliwość wyłączenia ANC. System ma rozpoznawać warunki otoczenia, by dynamicznie dobrać pewne parametry kontrsygnału. Nadal w środku jest tzw. Bone Voice Sensor. To on poprawi jakość słyszalności naszego głosu. Rozpozna kiedy mówimy, by wzmocnić przekaz przy jednoczesnej redukcji hałasów.

słuchawki TWS Huawei FreeBuds Pro

Huawei FreeBuds Pro

Zmienił się trochę design słuchawek. Moim zdaniem na lepsze. Zaproponowano trzy odmiany kolorystyczne. Obok białej i czarnej jest też srebrna, bardzo nietypowa. Wystające pałeczki są czułe na dotyk i gesty. Będziemy nimi obsługiwać odtwarzacz, telefon i ANC. Dotykanie, przesuwanie, ściskanie – to wszystko ma przypisane akcje. Są też wkładki do lepszej izolacji oraz utrzymania słuchawek w uszach. Przetworniki mają po 11 mm i powinny dostarczyć niezłej jakości audio, co przy aktywnym redukowaniu wzmocni cały efekt. Jest tu obecne nawet mechaniczne redukowanie drgań. Nadal gadżet pracuje na chipie Kirin A1.

Czas pracy na jednym ładowaniu nie jest może imponujący, ale łącznie z bankiem energii dostępne będzie nawet 30 godzin działania. Przy aktywnym ANC będzie to tylko 3.5 godziny (+16h w etui). Bez uruchomionej redukcji czas ten się podwoi (choć łącznie z bankiem wyjdzie 30h). Jest szybkie ładowanie, więc nie powinno być sytuacji, gdy rozładowanie nas zaskoczy. Huawei FreeBuds Pro wyceniono na 199€. Mają być dostępne w październiku.

źródło: huawei.com

Dodaj komentarz

Required fields are marked *

Copyright © 2021 smartniej.pl by Michał Sitnik. Supported by Jakub.