Poprawiać sylwetkę i kondycję można na tysiące sposobów. Większość trackerów aktywności skupia swoją uwagę na tych najpopularniejszych, choć spora liczba trybów obejmuje też te niszowe. Czujniki nie są w nich kalibrowane aż tak dokładnie, więc zbierają odczyty bardziej ogólnie. Żeby analizować poszczególne ćwiczenia trzeba korzystać z dokładniejszych pomiarów. Jeśli podczas treningów często używacie skakanki to ta inteligentna może was zainteresować.

Hyrope smart skakanka

Hyrope – skakanka z AI

Hyrope to nie pierwsza smart skakanka na rynku (i zapewne nie ostatnia). Zdaje się, że o pierwszych takich modelach pisałem na blogu kilka lat temu. Obecnie, podobnych i wielu innych smart urządzeń do analizowania ruchu przybywa, więc łatwiej o wdrożenie pomiarów do swoich planów treningowych. Połączenie sensorów z aplikacją mobilną na smartfony to przy okazji dodatkowy plus. Czy propozycja od Hygear czymś się wyróżni? Firma wystartowała ze smart rozwiązaniami fitness w zeszłym roku. Skakanka to ich najnowszy pomysł.

Największą zaletą jest tu oczywiście podniesienie dokładności zbieranych danych. Twórcy odpowiednio nauczyli tracker oceniać ruch, by przekazywać zapis do profilu sportowca. Zliczane są najważniejsze statystyki, które potem można przeliczyć na spalone kalorie. Od licznika skoków, przez szybkość i tempo, aż po wskazówki w czasie rzeczywistym na podstawie aktualnych wyników. Ponoć swoje mają tu wnieść algorytmy Sztucznej Inteligencji. To one dobiorą cele pod aktualną formę ćwiczącego. To zawsze konkretniejsze dostosowanie pod nasze możliwości i realniejsze progi do osiągnięcia.

Ćwiczymy w domu i w terenie

Siłownie przeżywają ostatnio kryzys związany z ciągłymi lockdownami/kwarantannami, więc większość z nas stara się ćwiczyć outdoorowo lub w swoich domach. Są ćwiczenia, które spokojnie możemy wykonywać w mieszkaniu. Niektórzy wyposażają wnętrze we własne maszyny, ale jest dla nich wiele alternatyw, które są tańsze i zbliżone w skuteczności. Skakanka to jedna z takich opcji (o ile sąsiedzi nie skarżą się na tupanie 😉 ).

wearable na siłownię
Zobacz też mój blogowy dział: smart fitness

Hyrope trochę ze swoim gadżetem się spóźniło (albo inaczej: nie wpasowało się czasowo, bo zbudowanie urządzenia przecież trochę trwa). Wciąż jednak jest ciekawą propozycją dla osób chcących być aktywnymi gdziekolwiek. To kieszonkowy monitor, więc poskakać można dosłownie wszędzie (także w ramach sesji na samej siłowni). Producent zaznacza, że wybrał skakankę, nie tylko dlatego, że to wciąż niszowy rodzaj monitora aktywności, ale przede wszystkim z uwagi na połączenie cardio z ćwiczeniami siłowymi (najefektywniejszy miks).

Hyrope jeszcze w fazie beta

W wycenie (39$) jest tu rok członkostwa w aplikacji Hygear, gdzie baza interaktywnych programów treningowych ma się stale poszerzać. Właśnie to uważam za najważniejszy element całego zestawu. Na stronie producenta widzę sporo innych smart urządzeń (do użytku domowego). Ciekawi mnie, czy wspólna aplikacja pozwala na łączenie wszystkich zapisów we wspólne treningi. Tak budowane platformy mają większy sens i pozwalają rozwijać zainteresowanie klientów. Na razie projekt jest jeszcze w fazie beta.

źródło: hygear