Jak obiecywałem – czymś wyróżniające się słuchawki TWS – będzie wpis. No i jest. JBL przygotował model prawdziwie bezprzewodowych słuchawek z nietypowym etui. JBL Tour Pro 2 to pierwsze na świecie słuchawki z etui zintegrowanym z małym wyświetlaczem. Szczerze mówiąc, czekał, aż któryś z producentów pokusi się o tego typu rozwiązanie. JBL będzie mogło się pochwalić bycia tym pierwszym. Jak prezentują się pozostałe specyfikacje modelu?

JBL Tour Pro 2 z dotykowym ekranikiem 1.45 cala

JBL Tour Pro 2 etui słuchawek z ekranemNajpierw krótko o charakterystycznym wyróżniku JBL Tour Pro 2. Marka wpadła na pomysł, by dać użytkownikowi szansę sterowania słuchawkami z poziomu etui. Można powiedzieć, że to pierwsze smart etui do słuchawek na rynku. Panel pozwala kontrolować wybrane parametry słuchawek bez potrzeby zaglądania do aplikacji w smartfonie. Potrzebne? Niekoniecznie, ale zawsze jakiś dodatkowy element nawigacji, przyspieszający obsługę gadżetu.

Ekran LED jest oczywiście dotykowy. Pozwala zmienić utwór, odbierać połączenia, zmieniać ustawienia audio, a nawet odczytywać powiadomienia ze sparowanego telefonu. Część tych opcji jest zwykle dostępna przez same słuchawki lub smartwatch, więc propozycja dubluje niektóre rozwiązania. Uważam, że generalnie całość została zaprojektowana pod marketing i przyciągnięcie uwagi, niż naprawdę praktyczne zastosowanie. Łatwiej będzie ocenić bajer po bezpośrednich testach. Na ten moment traktuję to raczej jako ciekawostkę.

JBL Tour Pro 2 – specyfikacje

Więcej uwagi wolę poświęcić ważniejszym specyfikacjom JBL Tour Pro 2. Słuchawki dysponują adaptacyjną, aktywną redukcją szumów, najnowszym protokołem łączności Bluetooth, czy całkiem długim czasem pracy na jednym ładowaniu. Dopisek Pro ma kwalifikować słuchawki JBL do segmentu premium, więc pozostałe funkcjonalności też muszą trzymać poziom. Poniżej najważniejsze specyfikacje słuchawek:

  • przetworniki 10 mm (jak w Tour Pro Plus)
  • adaptacyjne ANC (aktywna redukcja szumów) + pasywne wkładki
  • personalizowanie dźwięku z Personi-fi 2.0
  • etui z dotykowym ekranikiem 1.45 cala (kontrola słuchawek, muzyki i odczyt powiadomień)
  • łączność: Bluetooth 5.3 (zapewne z szybkim parowaniem i jednoczesnym łączeniem z wieloma źródłami połączenia)
  • czas pracy: 10h na jednym ładowaniu (40h z etui)
  • po trzy mikrofony na słuchawkę (zestaw słuchawkowy z VoiceAware)
  • wsparcie przestrzennego Spatial Sound
  • cena JBL Tour Pro 2: 249€

źródło