Głośników wyposażanych w najnowsze standardy pojawia się na rynku tyle, że nie sposób o wszystkich napisać. Podobnie jest zresztą z wyborem przy zakupie. Dlatego właśnie producenci starają się projektować przyciągające oko modele. Te ciekawsze trafiają na mój blog. Dzisiaj moją uwagę zwrócił LG XBOOM 360. Jest spory, ale mimo wszystko mobilny. Koreańska marka zadbała o design i brzmienie. IMO jedna z fajniejszych propozycji ostatnich miesięcy.

głośnik LG XBOOM 360 RP4

LG XBOOM 360 RP4 – do domu i ogrodu

Producenci głośników muszą prześcigać się w budowie sprzętu audio i to nie tylko w ramach samej jakości dźwięku lub atrakcyjnych cen. Liczy się też design, który warto dostosować do praktycznych rozwiązań. LG udało się połączyć kilka takich cech w jednym urządzeniu. XBOOM 360 RP4 dobrze gra, dobrze wygląda i ma praktyczne rozwiązania. Jest przeznaczony do przemieszczania, a więc należy do grupy głośników przenośnych.

Gabaryty są większe, ale ta kategoria też ma swoich fanów. Głośnik nie jest może zbyt kompaktowy, ale dzięki temu gra donośniej. Ma wygodną rączkę i przyjazne kształty. Nie jest całkowicie odporny na warunki atmosferyczne, ale w pogodne dni można go wyciągnąć na zewnątrz, np. na grillu. Brak ograniczeń związanych z przewodem daje mu też sporo opcji w ustawieniach we wnętrzu mieszkania. Ta opcja ma jeszcze jedno ogromne znaczenie.

LG XBOOM 360 RP4 z 360° Panorama Sound

Seria XBOOM wyróżnia się zwykle odpowiednim brzmieniem, szczególnie w zakresie basu. Wspomnianą wyżej mobilność połączymy z dźwiękiem 360 stopni. LG nazwało technologię 360° Panorama Sound. Cylindryczny kształt umożliwi rozprowadzenie audio we wszystkich kierunkach, a więc lepsze wypełnienie pomieszczenia muzyką. Przenośny charakter ułatwi ustawienie sprzętu w dogodnym miejscu, ale a praktyce nie musi to być związane z lepszym odbiorem dźwięku.

Materiałowe pokrycie ma swoje szczególne cechy. W specyfikacjach wyczytałem, że współgra z przetwornikami, by ograniczyć zniekształcenia fal. Wewnętrzne głośniki mają maksymalną moc 120W, ale tylko w trybie przewodowym (na zewnątrz warto znaleźć zatem gniazdko).

głośnik Bluetooth z lampą LG XBOOM 360 RP4

LG XBOOM 360 RP4 jak lampa

Pod rączką LG XBOOM 360 RP4 znaleziono idealne miejsce na lampkę LED. Nie jest szczególnie mocna, ale da nastrojowe efekty. Rozświetli lekko otoczenie. Też w 360 stopniach. Jak się pewnie domyślacie, nie jest to tylko latarenka, a światełko można dopasować w aplikacji. Jest kilka trybów: Ambient, Nature, Party i DJ Effects. Dla poprawy imprezowego brzmienia przyda się Wireless Party do łączenia ze sobą dwóch głośników.

Co jeszcze warto podkreślić? Może czas zajrzeć w proponowane standardy łączności. W końcu do sprzęt grający bezprzewodowo. Chcemy mieć dostęp do aktualnych rozwiązań. Pod tym względem nie jest zbyt ciekawie. Mamy głównie Bluetooth z LG Sound Sync, zdalnym sterowaniem przez smartfony z iOS/Androidem i apkę XBOOM. Zabrakło Wi-Fi. Bateria wytrzyma maksymalnie 10 godzin pracy przy aż pięciu godzinach ładowania. To pewnie największa wada. Są wyjścia USB oraz Aux. Kilka kolorów wykończenia, by lepiej dopasować głośnik do wnętrza. Cena wysoka. LG XBOOM 360 RP4 wyceniono na aż 399$.

źródło: LG