Morphi uchwyt do nagrywania smarffonemCoraz rzadziej wrzucam na blog oddzielne artykuły na temat poszczególnych crowdfundingowych kampanii. Z dwóch powodów: pierwszy to moje ograniczone możliwości czasowe, a drugi, zbieram je w podsumowaniach najlepszych projektów, gdzie przedstawiam je w jednym miejscu. Więcej miejsca poświęcam jedynie wyróżniającym się koncepcją. Za taką uznałem Morphi – modułowemu uchwytowi dla entuzjastów mobilnego nagrywania filmów.

Morphi – poczwórne ramię

Projekt Morphi wystartował niedawno na Indiegogo, ale zerknąłem jeszcze na stronę internetową jego twórców – marki Cam Caddie. Sprawdziłem w czym się specjalizują. Ich oferta to głównie mocowania i uchwyty do wygodnej rejestracji video. Swoje know-how firma przekuła właśnie w elastyczny i modułowy wariant dla smartfonów. Żyjemy w erze video, vlogowania i nadawania na żywo, więc zainteresowanie sprzętem do tworzenia materiałów wyższej jakości rośnie. Im przystawki mają więcej funkcji, tym i poziom nagrań bardziej pro.

Pisałem już o wielu narzędziach do poprawy mobilnego nagrywania, bo jest tego naprawdę sporo. Ostrzejsza konkurencja wymusza udoskonalenia. Nazwę dzisiejszej propozycji dobrano bardzo trafnie. Morphi można przekształcić w bardzo wiele konstrukcji. Ramię jest składane w cztery części i każda umożliwia ułożenie lub mocowanie w różnych kierunkach. Modułowy charakter jeszcze je poszerza. Najlepiej zobaczyć wszystkie opcje w akcji na załączonym filmiku.

Morphi

Morphi – setki opcji

Jeden gadżet posłuży do wielu działań. Uchwyt obejmie nie tylko smartfon, ale też dodatki w postaci doświetlenia, lepszego mikrofonu, czy innych przystawek (standardowych i ogólnodostępnych na rynku). Ja jak zwykle doceniam szczególnie kompaktowość i mobilność oraz stransformujący charakter. Z Morphi można zbudować zarówno „kijek” do nagrywania siebie, jak i bardziej zaawansowaną konstrukcję a’la gimbal (my się nim stajemy trzymając sprzęt oburącz).

Nie sposób przedstawić wszystkich dostępnych w Morphi opcji. Trzeba liczyć, że nie obowiązuje tu zasada „co jest do wszystkiego…”. Jako, że gadżet bierze udział w crowdfundingowej zbiórce to nie chcę ponosić ryzyka i odpowiedzialności przez namawianie do wspierania kampanii (ryzyko), ale wydaje mi się, że propozycja jest warta uwagi i śledzenia jej dalszych losów. Ceny na Indiegogo startują od 99$ (dla najszybszych), natomiast finalna koszt ma wynieść 190$. Jeśli akcja się powiedzie to Morphi zadebiutuje w kwietniu 2022 roku.


Powyższy artykuł jest na temat urządzenia/rozwiązania z crowdfundingowej platformy (miejsca, w którym wczesny prototyp zbiera fundusze na dalszą realizację). Sprzedaż na masową skalę odbywa się zwykle po kilku miesiącach od udanego zakończenia kampanii. Z uwagi na setki produktów na moim blogu, nie jestem w stanie śledzić losów poszczególnych projektów. Aktualizacje o postępach warto szukać na stronie kampanii (zakładka o aktualizacjach), stronie producenta lub kanałach społecznościowych start-upów. Warto też zapoznać się z ryzykiem związanym z wpłacaniem kwot.