Po licznych przeciekach z ostatnich dni, spodziewałem się, że premiera nowego smart zegarka Moto Watch 100 jest tuż z rogiem. Motorola zaprezentowała budżetowe wearable. Jak się domyślacie, w tej cenie nie doświadczycie Wear OS, ale gadżet będzie dzięki temu działał bardzo długo – jak inni rywale, którzy stosują lekkie systemu operacyjne.

smartwatch Moto Watch 100

Moto Watch 100 z okrągłym LCD

Motorola dołączyła do grupy producentów elektroniki, którzy zrezygnowali z platformy Google na rzecz czegoś mniej zaawansowanego, ale wydłużającego czas pracy na jednym ładowaniu. Markę możemy kojarzyć z roli prekursora okrągłych wyświetlaczy (pierwsza Moto 360 zapoczątkowała erę takich paneli), natomiast potem pod jej brandem pojawił się głównie licencjonowany Moto Watch (dla innej firmy) model z Wear OS. Czas na pewną zmianę.

Moto Watch 100 to budżetowy smart zegarek, w którym OS jest lekki, a podzespoły mniej efektowne, ale za to wszystko tańsze. Nie nazwałbym modelu następcą Moto 360 (ten jest chyba w drodze pod nazwą Moto G i Snapdragonem Wear 4100 oraz platformą Google w wersji 3.0). To raczej przystępniejszy cenowo wariant dla innej grupy klienckiej, który ma rozszerzyć ofertę.

Gdzie w najnowszym zegarku odczujemy pewne niedostatki wynikające z budżetowego charakteru? M.in. w jakości wyświetlacza. To nie AMOLED z wysokim kontrastem, a ekran LCD o średniej ostrości. Niby w opisie możliwości widzę tryb Always-On, ale zwykle był on zarezerwowany dla AMOLEDów, więc nie wiem, jak ciągłe wyświetlanie treści będzie wpływać na czas pracy.

Moto Watch 100 – specyfikacje

Smartwatch Moto Watch 100 będzie oferowany w tylko jednej, ale w miarę uniwersalnej wielkości. Na szczęście w wielu różnych opcjach wykończeniowych. Paski mają standardowe 20 mm i są oczywiście do łatwej wymiany (personalizowanie wyglądu). Na pokładzie są podstawowe aplikacje oraz monitoring aktywności. Nie wspomniano nic o module GPS, więc raczej nie ma tu co na jego obecność liczyć. Jak ciekawy i praktyczny będzie systemik w nowym Moto? Grafiki pokazują dość bogatą bazę możliwości.

Moto Watch 100

W tej chwili premierę urządzenia przewidziano głównie na terenie Ameryki Północnej (USA i Kanada), więc trudno jeszcze spekulować o szerszej dystrybucji. Sądzę, że się odbędzie, ale nie wiem kiedy.

  • ekran: okrągły 1.3 cala (LCD) z 360 x 360
  • system: customowy (własny Moto Watch OS)
  • 26 trybów sportowych i fitness (ze strefami tętna)
  • czujniki: pulsometr (całodobowy), pulsoksymetr, analizy snu, ruchu i stresu
  • koperta 42 mm i 45 gramy
  • bateria: 335mAh z czasem pracy nawet do 14 dni
  • szczelność: zgodna z normami 5ATM
  • kompatybilność: Android i iOS (tu pod koniec roku)
  • cena Moto Watch 100: 99$

Pojawienie się modelu Moto Watch 100 przypomina trochę strategię marki Mobvoi, która łączy w ofercie sprzedaż modeli z systemem Wear OS, ale i tańszych (i dłużej działających) zegarków. Spodziewam się kolejnych smartwatchy od Motoroli, m.in. przedstawiciela flagowej serii z systemem Google. Kilku bezpośrednich rywali Moto Watch 100 załączyłem w powiązaniach pod wpisem.

źródło: motorola