Gorące tematy
Ciasteczka powinny być smaczne. Nie wszystkie są, ale dopiero po "poczęstunku", będę wiedział, którymi ugościć moich czytelników.

Artykuł

Muse 2 – EEG, tętno, oddech i ruch do ćwiczenia medytacji
Android

Muse 2 – EEG, tętno, oddech i ruch do ćwiczenia medytacji 

Muse 2 medytacja wearable

Firma Muse wprowadza na rynek drugą generację smart opaski z EEG (elektroencefalogramem), która pozwala na monitorowanie pracy mózgu przy procesie medytacji. Muse 2 ma być oczywiście sprzętem udoskonalonym, by analizy jeszcze precyzyjniej określały odczyty mające pomóc określać stan organizmu oraz mentalny. Rozszerzeniem ma być feedback dotyczący pracy serca, oddechu oraz ruchu.

Wcześniejsza generacja Muse skupiała się na ćwiczeniu koncentracji, badaniu poziomu stresu oraz treningu umysłu. Tym razem ubieralne urządzenie będzie miało większy zakres zbierania danych, więc jego przeznaczenie jest szersze. Wciąż głównym modułem jest EEG, więc główny cel pozostaje ten sam, ale w związku z większą liczbą czujników będzie skuteczniejszy w rozpoznawaniu stanów, a co za tym idzie również pomocniejszy w osiąganiu konkretnych zadań związanych z panowaniem nad emocjami i medytowaniem.

Muse 2 medytacja wearable

Oczywiście dalej możemy podglądać stan odczytów EEG w czasie rzeczywistym. Dodane sensory również pokazują informacje natychmiastowo. Wciąż wprowadzaniu w uspokojony stan pomogą dźwięki natury. Razem z analizami rytmu serca, oddechu i ruchami ciała obok odgłosów dotrą do nas informacje dodatkowe, np. na temat zbytniej ruchliwości. Opaska wygeneruje niewidzialne pole, które ma odczytywać zakres odruchów w jego obszarze, a to z kolei badać położenie ciała. Algorytmy w ten sposób ocenią jak nam idzie cały proces. Tętno będzie monitorowane przez pulsoksymetr i tutaj też instrukcje będą pomagać go obniżyć stosownymi ćwiczeniami. Urządzenie otrzymało przy tym bardzo podobną konstrukcję i design.

Programy treningowe będą zatem spersonalizowane, ponieważ bazujące na indywidualnych bioodczytach. Umożliwi to dostosowywanie technik medytacji. W planach jest skorelowanie wszystkich odczytów, by siła analizy była jeszcze dokładniejsza. Pod tym względem wszystko zależy już od oprogramowania i jego aktualizacji. W tym roku Muse przejęło Meditation Studio i całą bazę jego know-how z apki do medytowania, więc sesje medytacyjne będą wkrótce rozszerzone o ich możliwości. Druga generacja będzie zatem o wiele ciekawsza i ma umożliwić precyzyjniejsze śledzenie efektów swojej pracy. Regularna praca z urządzeniem ma dać efekty i jako użytkownik mamy je monitorować.

Muse 2 medytacja wearable

Cenowo będzie podobnie, a nawet trochę taniej, bo Muse 2 wyceniono na 269 euro. Producent rozważa jednak płatny dostęp do bardziej skomplikowanych programów, np. wspomnianego kombinowania odczytów. W planach jest dostarczenie medytacji “pieszej”, ale nie do końca wiadomo jeszcze na czym mogłaby polegać.

źródło: choosemuse.com

Dodaj komentarz

Required fields are marked *

Copyright © 2021 smartniej.pl by Michał Sitnik. Supported by Jakub.